قیمت خودرو | قیمت خودرو الان

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشهد با اشاره به رکود بازار خودرو از اوایل شهریور گفت: از ابتدای سال به طور میانگین قیمت خودروهای داخلی حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد و خودروهای خارجی ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

سایت شماره یک:

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشهد با اشاره به رکود بازار خودرو از اوایل شهریور گفت: از ابتدای سال به طور میانگین قیمت خودروهای داخلی حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد و خودروهای خارجی ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

حسین حسینی در خصوص وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو از اوایل شهریور در رکود به سر می‌برد و قیمت‌ها ثابت بوده و خرید و فروشی انجام نمی‌شود. از ابتدای سال به طور میانگین قیمت خودروهای داخلی حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد و خودروهای خارجی ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی در خصوص واردات خودروهای کارکرده افزود: بالاتر بودن قیمت خودروهای ۱۰ سال کارکرده از یک خودرو صفر کیلومتر که از نمایندگی‌ها خریداری می‌شود طبیعی نیست؛ بنابراین تا زمانی که مردم خودرو را یک کالای سرمایه‌ای تلقی کرده و نه یک کالای مصرفی، چنین تشنجات و نابسامانی‌هایی در بازار خودرو خواهد بود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشهد تصریح کرد: امیدوارم مردم در بازار خودرو احساسات خود را کنترل کرده و خودرو را یک کالای مصرفی بدانند تا شاهد هیچگونه تنشی در بازار خودرو نباشیم. اگر خودروهای کارکرده با کیفیت و قیمت مناسب به فروش برسد، تاثیر بسیار خوبی برای بازار خودرو خواهد داشت، اما اگر اختلاف قیمتی بین خودروهای کارکرده و خودروهای صفر داخلی نباشد، تاثیری در بازار نخواهد داشت.

سایت دیوار، مسبب اصلی افزایش قیمت خودرو

حسینی با بیان اینکه سایت دیوار مسبب اصلی افزایش قیمت خودرو و نابسامانی بازار خودرو است، عنوان کرد: در سایت دیوار قیمت خودرو بدون کارشناسی تعیین می‌شود. همچنین کارشناس‌های تعیین قیمت خودرو که از طریق سایت دیوار معرفی شده‌اند، مورد تایید اتحادیه نیستند.

وی ضمن هشدار به مردم جهت اعتماد نکردن به کارشناس‌های جعلی خودرو و جلوگیری از متضرر شدن در معاملات، عنوان کرد: بهترین کارشناس‌های خودرو در اتحادیه صنفی وجود دارد. مردم به سایت دیوار اعتماد نکنند و در خارج از چارچوب نظام صنفی و قانونی خریدی انجام ندهند. همچین مردم به نمایشگاه‌هایی مراجعه کنند که پروانه کسب معتبر داشته و زیر مجموعه اتحادیه صنفی خودرو هستند تا در معاملات خود متضرر نشوند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشهد تصریح کرد: قیمت‌ها رو به کاهش بوده و مردم برای خرید منتظر واردات هستند. تعطیلات رو به پایان بوده و تعداد مصرف‌کنندگان خودرو ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود بازار خودرو با شروع مدارس هیچگونه تغییری نداشته و تنها شب عید تکانی بخورد.

منبع: ایسنا

تگ های مرتبط

ارسال نظر