طرح مسکن ملی

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان گفت: امتیازبندی متقاضیان به منظور انتخاب واحد در پروژه‌های نهضت ملی مسکن در زنجان براساس واریزی‌های انجام می‌شود.

سایت شماره یک:

طرح مسکن ملی برای افرادی است که خانه ندارن طرح مسکن ملی با مبلغ کمتر در اختیار مردم قرار می گیرد طرح مسکن ملی کمک می کند تا همه خانه دار شوند طرح مسکن ملی هر چند وقت یکبار ثبت نام می شود.​ثبت نام طرح مسکن ملی به زودی شروع می شود باشرایط خاص.

بهزاد کردلو رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نحوه امتیاز دهی متقاضیان برای انتخاب واحد پروژه‌های نهضت ملی مسکن از ابتدای ثبت نام طرح مذکور به متقاضیان اعلام شده است، اظهار کرد: امتیازدهی براساس واریزی‌ها (آورده نقدی)، انجام می‌شود.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان به نحوه امتیاز دهی اشاره و تصریح کرد: مبنای امتیاز دهی در نرم افزار طراحی شده هر ۱۰۰ هزار تومان روزانه یک امتیاز محسوب می‌شود.

وی گفت: با توجه به زمان بندی مراجعه متقاضیان براساس حروف الفبا و بعد خانوار و مشکلات پیش آمده در دوران بیماری کرونا و جلوگیری از ازدحام، برای تشکیل پرونده و افتتاح حساب و واریز وجه اولیه در راستای پیشگیری از تضییع حقوق متقاضیان، به واریزی اول ۴۰ میلیون تومان امتیاز تعلق نمی‌گیرد که این امر نیز در زمان ثبت نام به نحوه مطلوب اطلاع رسانی شده است بنابراین امتیاز دهی به متقاضیان از واریزی قسط دوم صورت انجام می‌شود و در همه پروژه‌ها این مبنا لحاظ می‌شود.

کردلو تاکید کرد: با توجه به فاز بندی پروژه‌ها برای تحویل واحدها، امتیاز بندی متقاضیان در زمان فازبندی پروژه و انتخاب واحد انجام می‌شود.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان به اختلاف امتیاز و رتبه بندی متقاضی در سامانه saman.mrud.ir و نرم افزار امتیاز بندی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان اشاره کرد و گفت: مبنای امتیاز دهی در سامانه saman.mrud.ir نهضت ملی مسکن برای هر یک میلیون تومان روزانه یک امتیاز در نظر می‌گیرد و نرم‌افزار طراحی شده این اداره کل برای هر ۱۰۰ هزار تومان یک امتیاز محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: نرم افزار طراحی شده براساس توضیحات ارائه شده برای ۴۰ میلیون تومان واریزی امتیاز لحاظ نمی‌شود.

کردلو افزود: به دلیل اینکه امتیاز دهی در دام سوداگران و دلالان قرار نگیرد سقف امتیاز دهی در زمان انتخاب فاز تحویل و انتخاب واحد در نظر گرفته شده است که این امر در سامانه نهضت ملی مسکن فعلا لحاظ نشده است.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان یاد آورشد: امتیاز دهی متقاضیان برای تحقق عدالت و ابزاری در راستای تشویق متقاضیان در واریزی اعلامی از سوی اداره کل راه و شهرسازی است که این پیشنهاد به وزارت متبوع نیز ارسال شد که پس از آن در سامانه نهضت ملی مسکن اعمال شده است.

بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، مهلت ثبت نام از مردان مجرد بالای ۲۳ سال در طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال جاری تمدید شد.

برای آن دسته‌ای از متقاضیان که شرط چهارم نیز احراز شود با پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد و افراد واجد شرایط به شکل الکترونیکی به بانک معرفی می‌شوند تا برای آنها حساب باز شود و مراحل خود را طی کنند.

بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، مهلت ثبت نام از مردان مجرد بالای ۲۳ سال در طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال جاری تمدید شد.

نام‌نویسی از مردان مجرد بالای ۲۳ سال در سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن (نهضت ملی مسکن) به نشانی saman.mrud.ir قرار بود امروز به پایان برسد که محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ به ایسنا اعلام کرد این مهلت تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید شده است.

محموزاده دو روز قبل با اعلام اینکه ۳ میلیون و ۱۷۹ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که ۳۲۰ هزار نفر از آنها مجرد هستند، شرط تمدید زمان ثبت نام مجردها را ایجاد تقاضای قابل ملاحظه عنوان کرده بود.

وی تصریح کرد: برای بخش عمده‌ای از این تعداد یعنی بیش از ۳ میلیون نفر معادل ۹۵ درصد متقاضیان مراحل پالایش سه شرطِ فرم ج، عدم مالکیت خصوصی و تاهل در ستاد انجام شده و لیست افراد پالایش شده به کارتابل استان‌ها برای بررسی شرط چهارم یعنی سابقه سکونت ارسال شده است. استان‌ها نیز در حال پالایش شرط چهارم یعنی سابقه سکونت حداقل ۵ سال و یا ثبت سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن هستند که نتایج بررسی را ثبت و به ستاد اعلام خواهند کرد.

محمودزاده اظهار امیدواری کرد تا این بخش از پالایش نیز در استان‌ها و شهرهای جدید انجام شود و به زودی به اتمام برسد. برای آن دسته‌ای از متقاضیان که شرط چهارم نیز احراز شود با پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد و افراد واجد شرایط به شکل الکترونیکی به بانک معرفی می‌شوند تا برای آنها حساب باز شود و مراحل خود را طی کنند.

محمودزاده در خصوص ثبت‌نام خودمالکان و معرفی آنها به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرد: تقاضای بیش از ۵۸ هزار مالک برای دریافت تسهیلات خودمالکی در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت و به بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات معرفی شده‌اند.

بنابراین گزارش، قانون جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) مصوب ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ یکی از برنامه‌های کلان دولت سیزدهم محسوب می‌شود. دولت با تلفیق دو طرح «نهضت ملی مسکن» و «اقدام ملی مسکن» قصد دارد چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال احداث کند. بانک‌ها موظف شده‌اند سالیانه ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح جهش تولید و تامین مسکن اختصاص دهند. طبق آخرین آماری که وزارت راه و شهرسازی ارایه داده تا روز ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۰ تعداد ۲۰۹ هزار و ۲۱۲ واحد نهضت ملی مسکن کلنگ‌زنی و برای یک میلیون واحد تامین زمین شده است.

رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی وعده داده که تا پایان سال جاری ۸۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله عملیات اجرایی برسد. وام این واحدها در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، دیگر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون، مراکز استانها ۳۵۰ میلیون، سایر مناطق شهری ۳۰۰ میلیون و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان با نرخ سود حداکثر ۱۸ درصد تعیین شده است. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴.۷ میلیون تومان خواهد بود.

تگ های مرتبط

ارسال نظر