مخاطبان سایت رسمی فرانس فوتبال برنده‌های توپ طلای امسال را انتخاب کردند.

سایت شماره یک:

فرانس فوتبال لیست 30 نفره توپ طلای 2023 را اعلام کرده و رقابت بزرگی برای ارزشمندترین جایزه جهان فوتبال به راه افتاده است.

لیونل مسی، برنده 7 توپ طلا، پس از کمک به آرژانتین برای قهرمانی جام جهانی در قطر، به دنبال هشتمین توپ طلاست. یکی از جدیدترین رقبای مسی برای کسب این جایزه ارلینگ هالند است. او فصل گذشته در 53 بازی در تمامی رقابت‌ها 52 گل به ثمر رساند و رقابت سختی با مسی دارد.

در بخش زنان از زمانی که در سال 2018 توپ طلا معرفی شد، سه برنده مختلف آن جایزه را به خانه برده‌اند. آدا هگبرگ اولین برنده بود. مگان راپینو و الکس پوتیاس طی دو سال گذشته این جایزه را به دست آورده‌اند.

امسال در غیاب پوتیاس که به دلیل مصدومیت بحث زیادی از فصل پیش را از دست داده بود، هم تیمی‌اش یکی از شانس‌های کسب توپ طلاست. آیتانا بونماتی، هم تیمی او در اسپانیا و بارسا، پس از ایفای نقشی مهم در قهرمانی اخیر اسپانیا در جام جهانی، محبوبیت بالایی دارد.

در نظرسنجی عمومی انجام شده بین مخاطبان سایت رسمی فرانس فوتبال بهترین بازیکنان مرد و زن سال انتخاب شده‌اند. بر این اساس مسی با 46.8 درصد آرا و بونماتی با 31.6 درصد آرا به عنوان برندگان توپ طلای سال 2023 انتخاب شدند.

منبع: ورزش سه

تگ های مرتبط

ارسال نظر