قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

قیمت طلا و سکه در دو روز گذشته همواره روند نامتوازنی در وزن‌ها و قطعات مختلف داشته است. این بازار متاثر از افزایش محدود دلار و کاهش انس جهانی بود اما این روزها، نوسانات بازار ارز بازیگر فعال بازار طلاست.

سایت شماره یک:

قیمت طلا و سکه مدام در نوسان است. قیمت طلا و سکه ارزان نمی شود. قیمت طلا و سکه مدتی است بسیار گران شده. قیمت طلا و سکه با قیمت دلار هم سو است. برای اطلاع بیشتر از قیمت طلا و سکه مطلب زیر را بخوانید. 

روند قیمت طلا و سکه امامی روز گذشته افزایش داشت. قیمت طلا با وجود ناترازی در روند قیمت سکه از افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت دلار تبعیت کرد. روز گذشته قیمت طلای جهانی بعد از بازگشایی بازارها کاهش داشت اما قیمت طلا بر مدار افزایش محدود قیمت دلار چرخید.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند حرکت دلار و نوسانات انس جهانی، بازار داخلی طلا را کاور می‌کند. با این وجود آنها اثر نقدینگی و افزایش پایه پولی را در رونددهی به بازار فلز زرد در بلندمدت موثر می‌دانند. آنها می‌گویند قیمت‌ها مسیر حرکتی خود را می‌روند اما با این وجود نمی‌توانیم شاهد رشد عجیب و غریبی در قیمت طلای داخلی طی ماه‌های آینده باشیم. گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش طلای جهانی با رشد پنج دلاری با قیمت ۱۹۶۷ دلار در حال معامله است.

سکه امامی راه خود را از خانواده سکه‌ها جدا کرد

دیروز سه‌شنبه دوم آبان، قیمت سکه امامی رشد ۱۲ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار با افت ۹۸ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۳۹۳ هزار تومان معامله شد. در روز گذشته نیم‌ سکه تغییر قیمتی نداشت و با همان رقم ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی روز گذشته معامله شد. ربع سکه با افت ۵۰ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.‌ دیروز سکه‌ گرمی با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی پرچمدار بیشترین افت قیمت بود. این قطعه با قیمت پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته قیمت طلا افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۱۲۸ هزار تومان رشد با رقم ۱۰ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۲۷ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۳۳ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

در دومین روز آبان حباب قطعات سکه همانند قیمت روند متوازنی نداشت. حباب سکه‌های امامی و نیم‌سکه به ترتیب افزایش‌های ۲۶ و پنج هزار تومانی داشتند. حباب سکه بهار ۹۷ هزار تومان، ربع‌ سکه ۴۸ هزار تومان و سکه گرمی ۹۹ هزار تومان کاهش داشت.

رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان این که قیمت طلا حدود ۷ تا ۹ درصد از ابتدای سال کاهش داشته است گفت: سکه هنوز ۵ میلیون تومان حباب دارد.

نادر بذرافشان درباره وضعیت بازار طلا و سکه اظهار کرد: روند قیمت طلا در بازارهای جهانی و داخلی از عید نوروز کاهشی شد و در نتیجه شرایط کاهش تقاضا هم به وجود آمد.

وی افزود: صنعت طلا در بازارهای داخلی به دلیل نبود تقاضا و کاهش طلا در نیمه اول سال دچار آسیب‌های مالی و اقتصادی شد؛ اما قیمت‌ها به ثبات نسبی خوبی رسیده و به اعتقاد تحلیلگران نسبت به تحلیل‌ها پایین‌تر آمده است بطوریکه الان یک شرایط خوب و مطلوبی نسبت به بازارهای جهانی و بازار ارز در داخل حاکم است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر به مردم توصیه کرد که مبادلات خود را در ارتباط با خرید مصنوعات طلا و سکه به‌راحتی انجام دهند و نگران افزایش و یا کاهش قیمت‌ها نباشند.

بذرافشان قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار را ۲ میلیون و ۲۴۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: ما بین ۷ تا ۹ درصد از ابتدای سال روند کاهشی و کاهش تقاضا را داشتیم به همین دلیل هم شش ماه اول سال شرایط خوبی برای صنعت طلا نبود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر به سه مؤلفه تأثیرگذار بر بازار طلا شامل بازارهای جهانی، بازار داخلی ارز و عرضه و تقاضا اشاره و بیان کرد: قیمت‌ها خیلی نمی‌تواند کاهشی باشد؛ چراکه ثبات قیمت و کاهش ۷ تا ۹ درصدی یک کاهش چشمگیری است و به اعتقاد تحلیلگران کاهش خاصی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه حباب سکه کاهش پیدا کرده است گفت: قیمت سکه تمام هم اکنون حدود ۲۷ میلیون و یکصد هزار تومان است که نسبت به ابتدای سال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده البته حباب سکه هنوز ۵ میلیون تومان است که خیلی بالاست و بانک مرکزی باید تدابیری بیاندیشد تا این حباب کمتر شود.

تگ های مرتبط

ارسال نظر