قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

یک فعال بازار طلا با اشاره به ادامه رکود شدید تقاضا در بازار طلا از افت داد و ستدها در موج افزایش قیمت های اخیر خبر داد.​

سایت شماره یک:

قیمت طلا هر روز بالا و پایین می رود . قیمت طلا اروز افزایش یافته است. قیمت طلا ثبات ندارد . قیمت طلا مدام در نوسان است. برای اطلاع قیمت طلا مطلب زیر را بخوانید.

مهدی جهانشاهلوراد؛ محمدکشتی آرای عضو سابق اتحادیه طلا و و جواهر تهران در گفت و گو با اقتصاد آنلاین درباره آخرین وضعیت بازار طلا اطهار داشت: با توجه به تحولات سیاسی جهانی و منطقه در ۱۵ روز گذشته قیمت جهانی طلا سیر صعودی به خود گرفته و همراه با نوساناتی بوده است؛ این هفته قیمت انس جهانی ۲۰۰۶ دلار شد که بالاترین نرخ چند ماه اخیر بود ولی با حدود ۲۰ دلار کاهش به ۱۹۸۰ دلار رسید اما مجددا روز گذشته ۱۹۹۸ دار شد که نسبت به روز دوشنبه ۴ دلار به نسبت یکشنبه ۱۶ دلار افزایش قیمت دارد.

وی اضافه کرد: این نوسان قیمت انس جهانی می‌تواند در بازار طلای ایران اثر بگذارد از طرفی تغییراتی روی قیمت ارز داشتیم این دو عامل در هر صورت تابعی از قیمت هایی هستند که این روزها در بازار شاهد آن هستیم.

کشتی آرای با اشاره به ادامه رکود تقاضا در بازار سکه و طلا گفت: نکته قابل توجه روزهای اخیر این است که بر خلاف دفعات گذشته که در زمان افزایش قیمت‌ها، تقاضا نیز صعودی می‌شد اما این بار چنین اتفاقی نیفتاد ما در بازار تقاضایی برای خرید طلا و سکه نداریم که بگوییم تحت تاثیر این هیجانات افزایش قیمت‌ها قرار گرفته باشد.​

این فعال بازار طلا اضافه کرد: نه تنها تقاضایی در بازار ایجاد نشده، بلکه بر عکس تقاضا کاهش پیدا کرده است؛ کاهش حباب سکه در هفته اخیر نشان دهنده کاهش تقاضا است.

وی در پیش بینی از قیمت طلا و سکه در روزهای آینده نیز گفت: در یک هفته اخیر حرکت‌های قیمتی را با نوسان ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی روی سکه داشتیم البته قیمت نیم سکه، ربع سکه و سکه یک گرمی تغییرات خاصی نداشت اما به طور قیمت‌ها نوسانات سینوسی داشته‌اند. ، اتفاقات خاورمیانه تاثیرات عمده روی معادلات اقتصادی گذاشته است و شرایط آینده قابل پیش بینی نیست.

کشتی آرای در پاسخ به این سوال که با قیمت های کنونی طلا و سکه برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند یا خیر نیز اظهار داشت: در حال حاضر بهترین سرمایه گذاری در این بخش صندوق های طلای بورسی است. بازار طلا در یک رکود به سر می برد که این مسئله به دلیل کاهش تقاضا و با توجه به نوسانات کاهشی امسال اتفاق افتاده است، جاذبه طلا از دست رفته و انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

قیمت طلا و سکه دیروز با گپ مثبت باز شد. این بازار متاثیر از افزایش ۴۰۰ تومانی قیمت دلار و رشد محدود طلای جهانی با صعود ۱۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی در تمام قطعات و وزن‌ها در بازار طلای داخلی، به کار خود پایان داد.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

روز گذشته و در زمان فعالیت بازار طلا، قیمت انس افزایش محدودی داشت؛ اما پس از بسته شدن بازار داخلی، قیمت انس جهانی کاهش ۱۱ دلاری داشت و از کانال ۲۰۰۰ دلاری فاصله گرفت. در صورتی که فردا قیمت دلار افزایشی و طلای جهانی روند نزولی داشته باشد این موضوع می‌تواند مانع رشد قیمت در بازار طلا و سکه باشد.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با رقم ۱۹۸۴ دلاری در حال معامله است.

رشد نیم میلیونی سکه امامی

روز گذشته سه‌شنبه ۹ آبان قیمت سکه امامی رشد ۵۶۸ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۹ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار نیز با افزایش ۳۰۱ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۹۴ هزار تومان معامله شد.

دیروز نیم‌ و ربع سکه با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۵۰ و ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه از قیمت پیشی گرفت

روز گذشته قیمت طلا نیز افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۶۰ هزار تومان رشد با رقم ۱۰ میلیون و ۸۱۳ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۱۰ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۹۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۶۲ هزار تومان معامله شد.

در نهمین روز آبان حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت. حباب سکه‌ امامی ۵۵۷ هزار تومان،‌ سکه بهار ۳۲۱هزار تومان، نیم‌سکه ۱۶۱ هزار تومان، ربع سکه ۱۵۵ هزار تومان و سکه گرمی ۱۰۲ هزار تومان رشد داشتند.

تگ های مرتبط
ارسال نظر