قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

روز گذشته مسیر قیمت طلا و سکه از یکدیگر جدا شد. قیمت طلا افزایش داشت و غیر از سکه گرمی سایر قطعات سکه کاهشی شدند. دیروز بازارهای مالی تحت تاثیر سیگنال حضور نخست‌وزیر عراق در تهران قرار داشتند.

سایت شماره یک:

قیمت طلا و سکه مدام در نوسان است. قیمت طلا و سکه ارزان نمی شود. قیمت طلا و سکه مدتی است بسیار گران شده. قیمت طلا و سکه با قیمت دلار هم سو است. برای اطلاع بیشتر از قیمت طلا و سکه مطلب زیر را بخوانید. 

طلا و سکه روز گذشته در روندی متفاوت از یکدیگر معامله شدند. قیمت طلا با وجود کاهش مولفه‌های اثرگذار بر این بازار، روند افزایشی محدودی داشت و قیمت سکه کاهشی شد. دیروز سکه‌ گرمی متاثر از رشد تقاضا افزایش حباب قابل توجهی داشت و برخلاف کاهش قیمت خانواده سکه‌ها رشد کرد و به کانال هفت میلیونی نزدیک شد.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

گفتنی است قیمت طلای جهانی در لحظه نگارش این گزارش به رقم ۱۹۸۵ دلار رسیده و در حال معامله است.

روز گذشته بازارهای مالی اخبار مربوط به سفر نخست‌وزیر عراق به تهران را مورد توجه قرار دادند. به اعتقاد معامله‌گران بازار، السودانی که پیش از سفر به تهران با وزیر امور خارجه آمریکا دیدار داشته، حامل پیغام مهمی برای تهران است.

کارشناسان اقتصادی با توجه به تعدیل قیمت دلار، شرایط بازار طلا و سکه را باثبات می‌دانند و معتقدند هیجانات کاذب از بازار خارج شده است.

راه سکه گرمی از خانواده سکه جدا شد

روز گذشته ۱۵ آبان قیمت سکه امامی کاهش ۷۴ هزار تومانی داشت و با رقم ۲۹ میلیون و ۲۴۹ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار با کاهش دو هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۹۷ هزار تومان معامله شد.

دیروز نیم‌‌سکه کاهش ۱۰ هزار تومانی داشت و روی قیمت ۱۵ میلیون و ۴۵۰ هزار تومانی ایستاد. ربع سکه ‌نیز کاهش ۲۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی با افزایش ۶۸۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه گرمی ۴ میلیونی شد

روز گذشته قیمت طلا افزایشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۲۳ هزار تومان افزایش، با رقم ۱۰ میلیون و ۷۰۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد دو هزار و ۵۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۷۳ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۴۰ هزار تومان معامله شد.

در پانزدهمین روز آبان حباب سکه روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۵۸ هزار تومان، نیم‌سکه سه هزار تومان و ربع سکه ۱۷ هزار تومان کاهش داشت. حباب سکه بهار ۱۵ هزار تومان و سکه گرمی ۶۸۲ هزار تومان رشد داشت. این مقدار رشد، حباب سکه گرمی را در کانال چهار میلیونی قرار داد.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

 

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر، بدون تغییر نسبت به روز گذشته، دو میلیون و 498 هزار و 900 تومان معامله می‌شود.

اما آخرین نرخ نقدی سکه امامی در لحظه تنظیم این خبر افزایشی و 29 میلیون و 950 هزار تومان است؛ حدود 350 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ دیروز. روز گذشته در همین ساعات، سکه امامی در حدود 29 میلیون و 300 هزار تومان قیمت داشت.

 

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز، با 280 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، حدود 26 میلیون و 81 هزار تومان معامله می‌شود. دیروز در همین ساعات، سکه بهار آزادی در حدود 25 میلیون و 795 هزار تومان معامله می‌شد.

 

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود 30 هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و 504 هزار تومان رسیده است. اما حباب سکه بهار آزادی با حدود 54 هزار تومان افزایش، امروز به حدود یک میلیون و 778 هزار تومان رسیده است.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در آخرین روز کاری هفته، نیم سکه در روندی افزایشی، با قیمت 15 میلیون و 550 هزار تومان معامله می‌شود؛ این رقم 50 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ دیروز است. اما حباب نیم سکه با 89 هزار تومان کاهش به سه میلیون و 379 هزار تومان رسیده است.

 

همچنین امروز ربع سکه، روند صعودی دارد و با نرخ 10 میلیون و 586 هزار تومان داد و ستد می‌شود. این رقم 36 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ روز گذشته است. حباب ربع سکه نیز با 33 هزار تومان کاهش، به چهار میلیون و 499 هزار تومان رسیده.

اما سکه گرمی با 50 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته با قیمت پنج میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود. حباب این سکه هم 13 هزار تومان افزایش قیمت داشته و دو میلیون و 850 هزار تومان است.

هر مثقال طلا نیز با حدود 99 هزار تومان افزایش نسبت آخرین نرخ دیروز، با قیمت 10 میلیون و 923 هزار تومان معامله می‌شود. دیروز در همین ساعات هر مثقال طلا 10 میلیون و 818 هزار تومان معامله می‌شد.

افزایش اندک قیمت انس

 

قیمت جهانی طلا، امروز بر خلاف روز گذشته اندکی روند صعودی دارد. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی مثبت دارد و در 30 روز گذشته حدود 8.89 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

امروز هم قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایشی است. اونس اکنون، به حدود 1,987.07 دلار رسیده، این به معنای افت حدود 0.10 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

انس طلای جهانی روز گذشته مانند روزهای پیش از آن، در برابر قدرت دلار عقب‌نشینی کرد. اعتقاد به تقویت لحن تهاجمی فدرال رزرو که به واسطه رشد خوب اقتصاد آمریکا در سه‌ماهه سوم سال صورت گرفته، باعث شده است که چشم‌انداز تقویت دلار سناریوی محتمل‌تری باشد (برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط حال و تحلیل آینده انس، گزارش پیش بینی قیمت طلای جهانی را بخوانید.)

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

امروز قیمت دلار در بازار ایران صعودی است و انس هم چشم‌انداز افزایشی دارد. اما طلا بعضی اوقات دیرتر از سکه به تحولات بازار ارز واکنش نشان می‌دهد و امروز نیز همین اتفاق رخ داده است.

با وجود این نوسانات، کارشناسان و فعالان بازار طلا معتقدند که هنوز نقاضای چندانی به این بازار بازنگشته است و با توجه به شرایط انتظار رشد شارپی را در بازار طلا ندارند. البته کارشناسان اقتصادی سقف مقاومت سکه امامی را محدوده ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی پیش‌بینی می‌کنند. به اعتقاد آنها اگر این قطعه، مقاومت اول را بشکند، احتمال صعود تا قیمت ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را نیز دارد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر