قیمت بیت کوین

بازار ارزهای دیجیتال در حال گذار است و بیت‌کوین با چالش‌ها و حمایت‌های جدیدی روبرو شده است. قیمت بیت کوین که هم‌اکنون با ۳۴,۹۰۱ دلار معامله می‌شود، تا روز سه‌شنبه شاهد کاهش اندک ۰.۲۵ درصدی بوده است.

سایت شماره یک:

قیمت بیت کوین در شرایطی نوسانی به سر می‌برد.قیمت بیت کوین به کانال 19 هزار دلار رسیده است.قیمت بیت کوین در ابتدای عرضه، روندی صعودی داشت.قیمت بیت کوین برای متقاضیان این ارز دیجیتال اهمیت زیادی دارد.برای اطلاع از قیمت بیت کوین مطلب زیر را بخوانید.

در شرایط فعلی، تثبیت قیمت بیت کوین نشان دهنده تعادل موقتی بازار است که نشان می‌دهد این ارز در مقابل نوسانات و پیش‌بینی‌های اقتصادی مقاومت می‌کند.

چالش‌های جدید SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با مشکلاتی برای جذب متخصصان ارز دیجیتال مواجه است. گزارشی از دفتر بازرس کل این کمیسیون نشان می‌دهد که کمبود نیروهای متخصص وابسته به رقابت شدید با بخش خصوصی و تمایل کم متقاضیان برای واگذاری دارایی‌های دیجیتالی خود به دلیل مقررات سختگیرانه، چالش‌هایی را برای این نهاد به وجود آورده‌اند.

از نوامبر ۲۰۲۳، بیت‌کوین شاهد افزایش قابل توجهی در تراکنش‌های در صف انتظار و هزینه‌های آن بوده است. از تاریخ ۱۵ سپتامبر، که پایان دوره‌ای با فعالیت کم بود، انباشت بیش از ۱۵۷,۰۰۰ تراکنش تأیید نشده در ممپول بیت کوین گزارش شد و هزینه‌های تراکنش‌های با اولویت بالا نیز به ۳.۳۸ دلار رسیده بود.

موضع قاطع کتی وود

کتی وود، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Ark، در مصاحبه‌ای با پادکست Merryn Talks Money از بلومبرگ، بیت کوین را به عنوان دارایی برتر نسبت به دارایی‌های سنتی مانند نقره و طلا معرفی کرد. وود، که بر توانایی بیت‌کوین به عنوان پوششی در برابر تورم اصرار دارد، می‌گوید اگر او می‌خواست برای سرمایه‌گذاری ۱۰ ساله تصمیم‌گیری کند، بدون شک بیت‌کوین را برای سرمایه‌گزاری انتخاب می‌‌کرد.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین

حرکت بازار در حال حاضر در روند ساید قرار دارد و در اطراف سطح حساس 34 هزار و 990 دلار در نوسان است. سطح مذکور برای معامله‌گران روزانه بسیار جالب توجه است. مقاومت فوری قیمت بیت کوین در حدود 35 هزار و 360 دلار قرار دارد که اخیراً شاهد فشار معاملاتی قابل توجهی بود.

قیمت بیت کوین اگر در بالای سطح 34 هزار دلار تثبیت گردد، خریداران می‌توانند به پیش روی بیشتر در بازار امیدوار بمانند. به عقیده برخی تحلیلگران، در سناریو نزولی بازار، قیمت بیت کوین در صورت کاهش به زیر سطح مذکور می‌‌تواند رالی نزولی را تا نزدیک سطح 33 هزار دلار آغاز نماید.

س از آنکه دادگاهی در ایالات‌متحده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) دستور داد تا عدم پذیرش پیشنهاد شرکت گری اسکیل مبنی بر تبدیل صندوق بیت‌کوین خود به صندوق قابل معامله در بورس را بررسی کند، ارزهای دیجیتال بزرگ جهان افزایش یافتند.

اخبار حاکی از آن است که ایالات‌متحده می‌تواند اولین جایگاه خود را در صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) داشته باشد. از سوی دیگر، حامیان استدلال کرده‌اند که فعال کردن این نوع محصول به بخش وسیع‌تری از عموم مردم اجازه می‌دهد تا در حوزه بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند.

بیت‌کوین در ساعت ۱۰و ۴۵ دقیقه صبح به وقت شرقی ۶.۱۶ درصد افزایش یافت و به قیمت ۲۷ هزار و ۷۴۳ دلار فروخته شد، در حالی که اتر ۴.۸۰ درصد افزایش یافت و در همان زمان به ۱۷۳۱ دلار رسید.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۹ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۳.۹۵ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۸۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۵۳ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ میلیارد دلار است که ۱۲۶.۹۸درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۸۸میلیارد دلار است که ۵.۲۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۵۱.۰۲ میلیارد دلار است که ۹۲.۷۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

 روز پنجشنبه، بیت‌کوین نخستین بار از ماه مه ۲۰۲۲ به بیش از ۳۵ هزار دلار رسید و ارزش کل بازار آن را به بالای ۷۰۰ میلیارد دلار رساند. این سودها به دلیل علاقه مجدد نهادی و نیز امید به این است که رویداد «نصف‌شدن» آتی، رکوردشکنی افزایشی دیگری را درپی داشته باشد.

در این رویداد که قرار است در آوریل ۲۰۲۴ برگزار شود، و بخشی از یک اقدام ضدتورمی است که سازنده آن با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در زیرساخت بلاک‌چین آن را با کدنویسی سخت تعبیه کرده، تولید بیت‌کوین کاهش می‌یابد.

پلن‌بی، تحلیل‌گر معروف هلندی که پیش‌تر مدل‌های پیش‌بینی قیمتش، الگوهای مربوط به چرخه‌های نصف شدن ارز دیجیتال را برآورد کرده بود، گفت: «بیت‌کوین به نقطه‌ای بی‌بازگشت رسیده و بازار صعودی اجتناب‌ناپذیر است.»‌

«فقط این سوال‌ها می‌ماند که: فومو (ترس از دست دادن فرصت) چه زمانی شروع می‌شود، این بازار صعودی تا کجا بالا می‌رود، و چقدر دوام می‌آورد؟‌»

مایکرواستراتژی (MicroStrategy)‌، شرکت نرم‌افزاری که سرمایه‌گذاری بیت‌کوین را به یکی از راهکارهای اصلی خود در سال‌های اخیر بدل کرده، جزو آن‌هایی است که روی روند بازار صعودی شرط بسته است.

این شرکت آمریکایی در ماه اکتبر، ۱۵۵ بیت‌کوین دیگر را با قیمت میانگین ۲۹ هزار و ۵۸۶ دلار خریداری کرد و مجموع دارایی‌های خود را به ۱۵۸ هزار و ۴۰۰ بیت‌کوین رساند.

مایکل سیلور، از بنیانگذاران مایکرواستراتژی، روز چهارشنبه، طی یک فراخوان عایدی گفت که «ابتکار مثبت نظارتی» و وضوح روزافزون، «برای سرمایه‌گذاران نهادی آسایش بیشتری» برای خرید بیت‌کوین ایجاد می‌کند.

اندرو کانگ، مدیر ارشد مالی مایکرواستراتژی، افزود: «تعهد ما برای خرید و نگهداری بیت‌کوین، به‌ویژه با پشتوانه امیدوارکننده افزایش پذیرش نهادی به قوت خود باقی است.»

«به نظر من، بیت‌کوین به نقطه‌ای بی‌بازگشت رسیده و بازار صعودی (سبز) ناگزیر رخ می‌دهد. فقط این سوال‌ها می‌ماند که: فومو چه زمانی شروع می‌شود، این بازار صعودی تا کجا بالا می‌رود، و چقدر دوام می‌آورد؟

داده‌های اخیر همچنین به این گمانه‌زنی منجر شده که چرخه‌ای جدید برای بازار رمزارز در حال ظهور است که با موجی جدید از سرمایه‌گذاران پیش می‌رود.

متئو گرکو، تحلیل‌گر پژوهش در شرکت سرمایه‌گذاری رمزارز فینکیا اینترنشنال، گفت: «حجم تجمعی روزانه برای دوره ۲۲ اکتبر تا ۲۸ اکتبر، به ۲ هزار و ۴۱۲ میلیارد دلار رسید که بالاترین مقدار ثبت‌شده از پایان مارس است.»

«این افزایش حجم به‌طورعمده به دلیل افزایش فعالیت معامله‌های بیت‌کوین است. حجم کل معامله‌های بیت‌کوین به‌ویژه ظرف هفت روز گذشته، به ۹.۱ میلیارد دلار رسید که نسبت به هفته گذشته ۴۲ درصد و نسبت به دو هفته گذشته ۱۳۹ درصد افزایشی چشمگیر داشته است. این روندها نشانگر ورود تدریجی سرمایه‌گذاران جدید به این بازار است.»‌∎

تگ های مرتبط
ارسال نظر