قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

امروز قیمت طلا و سکه بر مدار کاهش قیمت طلای جهانی چرخید. افت دو روز گذشته انس جهانی روند بازار طلا را نزولی کرد و نوسانات افزایشی محدود دلار نیز نتوانست به بازار طلا خط دهد.

سایت شماره یک:

قیمت طلا و سکه مدام در نوسان است. قیمت طلا و سکه ارزان نمی شود. قیمت طلا و سکه مدتی است بسیار گران شده. قیمت طلا و سکه با قیمت دلار هم سو است. برای اطلاع بیشتر از قیمت طلا و سکه مطلب زیر را بخوانید. 

قیمت طلا و سکه در بازار داخلی، امروز با کاهش انس جهانی طلا همراه شد. هر چند قیمت دلار افزایش چندانی نداشت اما بیشتر قطعات سکه و طلا با کاهش طلای جهانی آرایش نزولی گرفتند. گفتنی است قیمت انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۱۹۳۸ دلار در حال معامله است.

بازار طلا از ابتدای سال ‌جاری شرایط رکودی داشته و روند قیمت‌‌ها در بازار فلز زرد بازدهی کمتری نسبت به دلار داشته است. اکنون در روزهای پایانی آبان، امید معامله‌گران برای رونق بازار فلز زرد رنگ می‌بازد. فعالان بازار طلا معتقدند روند نزولی قیمت‌ در بازار فلز زرد معامله‌گران را با ترس از متحمل شدن ضرر از هر معامله‌ای، چه خرید و چه فروش مواجه کرده است.

فعلا معامله‌گران بازار فلز زرد چشمشان به نوسانات قیمت طلای جهانی، اخبار فدرال رزرو و انتخابات آمریکا است. این در حالی است که دیگر فاکتور تعیین قیمت در بازار طلای داخلی یعنی دلار، در انتظار سخنرانی سیدحسن نصرالله است که در لحظه تنظیم این گزارش در حال انجام است.

اثر ۳۰ درصدی انس جهانی بر بازار داخلی طلا

در همین راستا علی صادقین کارشناس اقتصادی با اشاره به روند کاهشی قیمت طلای جهانی به تجارت‌نیوز گفت: «قیمت طلا و سکه همگرایی بالایی با دلار دارد. با توجه به انتظار بازار برای گذر از تنش منطقه، بازار فلز زرد با قیمت دلار همراه شده و از تورم خط می‌گیرد.»

وی با اشاره به تاثیر ۷۰ درصدی قیمت دلار بر بازار طلا و سکه گفت:«قیمت طلا و سکه تنها ۳۰ درصد، تحت تاثیر بازار اونس جهانی قرار دارد و این فراز و فرودهای دلار است که موجب تغییر کانال قیمت سکه شده است.»

 

این کارشناس بازارهای مالی افزود: «در حال حاضر بازار فلز زرد به مسیر اصلی خود برگشته و تاثیر اخبار خنثی شده است. بنابراین انتظار افزایش یا کاهش شدید و معناداری در بازار وجود ندارد.»

روند نامتوازن در خانواده سکه‌ها

امروز شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با کاهش ۴۰ هزار تومانی با قیمت ۲۹ میلیون و ۶۵ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار با اینکه در نخستین ساعت معاملاتی امروز با روند کاهشی باز شد اما در لحظه نگارش این گزارش با رشد هفت هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۹۸ هزار تومان معامله شد. 

در روز جاری نیم سکه افزایش ۵۰ هزار تومانی داشت و ربع سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی. این قطعات  به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی در دسته افزایشی‌های بازار قرار گرفت و با رشد ۵۰ هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه صعودی شد

امروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت  ۲۷ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان معامله می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش سه هزار و۷۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۳۳ هزار تومان رسید. 

در بیستمین روز آبان حباب تمام قطعات سکه غیر از ربع سکه صعودی شد. امروز حباب سکه‌ بهار با رشد ۱۳۷ هزار تومانی پرچمدار بیشترین مقدار حباب بود. حباب سکه امامی ۹۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۱۶ هزار تومان و سکه گرمی ۶۷ هزار تومان افزایش داشت. در روز جاری حباب ربع‌ سکه کاهش ۱۷ هزار تومانی داشت.

تگ های مرتبط

ارسال نظر