شیرینی‌های ایرانی طرفداران زیادی دارند و معمولا روش‌های پخت بدون فر آن هم بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

سایت شماره یک:

شیرینی کشمشی بدون فر یکی از روش‌های بسیار خوشمزه و راحت برای تهیه این شیرینی سنتی ایرانی است. اگر تمام نکات گفته شده را رعایت کنید یک شیرینی کشمشی بدون فر درجه یک خواهید داشت. این دستور پخت نیازی به فر یا همزن برقی ندارد و همه مواد به لیوان گفته شده است تا بتوانید به راحتی مواد را اندازه گیری کنید. با دلتامگ همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی کشمشی بدون فر

کره ۱۰۰ گرم

شکر ۱ لیوان، بهتر است از شکر دانه‌ریز استفاده کنید

تخم‌مرغ ۲ عدد

روغن مایع ۲ قاشق غذاخوری

وانیل ۱/۴ قاشق چای‌خوری

آرد ۱ و ۳/۴ لیوان یا پیمانه

کشمش ۱/۲ لیوان

طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون فر

مرحله اول

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس مواد را با کمک پیمانه شیرینی‌پزی یا یک لیوان دسته‌دار فرانسوی اندازه بگیرید. آرد را الک کنید تا سبک شود. اگر شکر شما دانه درشت است بهتر است داخل آسیاب بریزید و چند بار آن را آسیاب کنید.

مرحله دوم

در ادامه کره نرم‌شده را داخل کاسه بریزید و کمی هم بزنید تا باز شود. بعد شکر را اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید تا مواد جمع شود. سپس تخم‌مرغ‌ها را دانه دانه اضافه کنید و با افزودن تخم‌مرغ آخر، وانیل را بریزید و خوب هم بزنید تا مواد یکدست شود. در انتها روغن مایع را اضافه کنید و مجدد هم بزنید.

مرحله سوم

حالا باید آرد را طی دو مرحله اضافه کنید و با افزودن مرحله دوم، کشمش از قبل تمیزشده را اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر شیرینی کشمشی شما حاضر شود. تابه دو طرفه را از قبل روی شعله پخش کن قرار دهید و ۱۰ دقیقه بگذارید تا کاملا گرم شود.

مرحله چهارم

مواد شیرینی کشمشی را داخل قیف پلاستیکی بریزید و سر قیف را قیچی کنید. کف تابه گرم‌شده کاغذ روغنی قرار دهید و مواد را روی کاغذ به‌طور یکدست پایپ کنید. حتما فاصله دهید، زیرا بعد از پخت، شیرینی‌‌ها پهن و پف‌دار‌ می‌شوند. روی در تابه معمولی باید دم‌کنی بگذارید اما برای تا به دوطرفه واشر تابه را خارج کنید و ۲۰ دقیقه زمان دهید تا شیرینی بپزد و بعد از خنک شدن از روی سینی جدا و سرو کنید.

نکات کلیدی در تهیه شیرینی کشمشی بدون فر

با این مقدار خمیر ۲۴ عدد شیرینی کشمشی خواهید داشت.

مواد را‌ می‌توانید داخل فر ۱۷۰ درجه به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید.

وقتی که زیر شیرینی‌ها طلایی شد، یعنی پخته و آماده شده است.

تگ های مرتبط
ارسال نظر