قیمت خودرو | قیمت خودرو الان

قیمت خودرو امروز، دوشنبه، 6 آذر 1402، تغییر خاصی را نسبت به دیروز تجربه نمی‌کند. البته بعضی از خودروها، افزایش جزئی داشتند و برخی دیگر، کاهش بسیار محدودی دارند.

سایت شماره یک:

مدتی قیمت خودرو به شدت کاهشی شده بود. قیمت خودرو مدام در حال گران و ارزان شدن است. قیمت خودرو نسبت به چند سال اخیر گران شده. ممکن است قیمت خودرو دوباره ارزان شود. برای اطلاع بیشتر از قیمت خودرو مطلب زیر را بخوانید.

قیمت خودرو امروز ، دوشنبه، 6 آذر 1402، همانند اغلب روزهای گذشته، تغییرات بسیار کمی دارد. البته برخی محصولات بازار داخلی، افزایش قیمت جزئی را تجربه کردند که این مورد در بازار خودروهای مونتاژی نیز دیده می‌شود.

نرخ دلار در روز گذشته، تغییری نداشت و با نرخ‌های هفته قبل معامله می‌شد. همین امر دلیل بزرگی برای ثبات و رکود در بازار خودرو، همانند سایر بازارهای موازی از جمله طلا و مسکن است. احتمالاً افزایش قیمت دو روز گذشته به دلیل ثبات بیش از حد بازار در هفته‌های گذشته و ناامیدی مردم از واردات خودرو باشد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی در بیشتر موارد، باثبات بوده اما برخی دیگر، افت و خیز جزئی دارند.

قیمت خودروهای داخلی در بیشتر موارد، باثبات بوده اما برخی دیگر، افت و خیز جزئی دارند.

ساینا S اتوماتیک که جزو خودروهای اقتصادی اتومات شرکت سایپا به شمار می‌رود، حدود 10 میلیون تومان ارزان‌تر شده و به قیمت 440 میلیون تومان رسید.

کوییک دنده‌ای R محصول دیگری از این شرکت بوده که هیچ تغییری نسبت به روز گذشته ندارد و با 357 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تارا دنده‌ای V1 که لوکس‌ترین سدان دنده دستی ایران خودرو محسوب می‌شود که نسبت به روز گذشته سه میلیون تومان ارزان شده و به قیمت 646 میلیون تومان رسیده است.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ یکی از پرشتاب‌ترین خودروهای داخلی است که طی روزها گذشته، تغییری نداشت؛ اما امروز چهار میلیون تومان ارزان شده و به 732 میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز امروز افت و خیز جزئی را تجربه می‌کند.

جک S5 نیوفیس که یکی از محبوب‌ترین خودروهای مونتاژی بازار است، امروز پنج میلیون تومان گران شده و به نرخ یک میلیارد 320 میلیون تومان رسید.

کی‌ام‌سی K7 کراس‌اوور جدید کرمان موتور بوده که امروز حدود 10 میلیون تومان گران شده و با یک میلیارد و 620 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دیگنیتی پرستیژ کراس‌اوور بهمن موتور برای رقبای گران‌قیمت مونتاژی است که رکورد افزایش قیمت نسبت به روز گذشته را به نام خود ثبت کرد. این خودرو حدود 50 میلیون تومان گران شده و به نرخ دو میلیارد و 150 میلیون تومان معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

موثرترین عامل تغییرات قیمت خودرو در بازار فعلی، نرخ دلار در بازار آزاد به شمار می‌رود. بنابراین تا زمانی که دولت توانایی کنترل دلار را داشته باشد، قیمت خودرو در ثبات و رکود به روند خود ادامه می‌دهد و افزایش قیمت‌های جزئی که روز گذشته و امروز رخ می‌دهد، کاملاً مقطعی و گذرا خواهد بود.

تگ های مرتبط

ارسال نظر