قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

قیمت طلا و سکه امروز در روند کاهشی قرار گرفت اما این ریتم نزولی نوسان محدودی داشت. انس جهانی طلا به کف کانال ۲۰۰۰ دلار نزدیک شده و دلار نیز در روندی خنثی قرار دارد؛ این فاکتورها فعلا بازار طلا را فریز کرده است. با این وجود حباب سکه در روند صعودی قرار دارد.

سایت شماره یک:

قیمت طلا و سکه مدام در نوسان است. قیمت طلا و سکه ارزان نمی شود. قیمت طلا و سکه مدتی است بسیار گران شده. قیمت طلا و سکه با قیمت دلار هم سو است. برای اطلاع بیشتر از قیمت طلا و سکه مطلب زیر را بخوانید. 

قیمت طلا و سکه در شروع سومین هفته آذر روند متوازنی را طی کرد و یکدست نزولی شد. با وجود اینکه ریتم بازار طلا کاهشی بود اما روند حباب در بازار سکه افزایشی شد. معامله‌گران،  به ثبات نسبی بازار ارز و اثر آن بر بازار طلا تاکید دارند.

گفتنی است انس جهانی طلا از شب گذشته تا کنون کاهش ۲۸ دلاری داشته و با رقم ۲۰۰۴ دلاری در حال معامله است. بنابراین می‌توان گفت نوسان کاهشی انس جهانی طلا اثر روند خنثی دلار را تشدید کرد و به بازار طلا آرایش کاهشی داد.

بازار طلا با ثبات پیش می‌رود

در همین راستا محمد کشتی‌آرا فعال و کارشناس بازار طلا و جواهر با اشاره به نوسانات روزهای گذشته انس جهانی طلا به تجارت‌نیوز گفت: «رشد قیمت انس طلا بر قیمت طلا و سکه در بازار داخلی اثر صعودی می‌گذارد، اما پس از بازگشت طلا به کانال نزولی، بازار داخلی نیز افت داشت.» وی اضافه کرد: «قیمت طلا و سکه با توجه به شرایط با ثبات قیمت دلار نوسان چشمگیری ندارد و به نظر می‌رسد در  هفته جاری این روند در بازار فلز زرد حفظ شود.»

این کارشناس بازار طلا و سکه در خصوص روند قیمت بازار طلا در کوتاه‌مدت گفت: «با توجه به ثباتی که طی روزهای اخیر در بازار داخلی و بازارهای جهانی ایجاد شده، به نظر می‌رسد فعل قیمت‌ها تغییرات خاصی نداشته باشند، مگر آنکه اتفاق خاصی در حوزه سیاست یا اقتصاد بین‌الملل رخ دهد.»

کشتی‌آرا در خصوص وابستگی قیمت طلا و سکه هم خاطرنشان کرد: «معمولا نوسانات قیمت طلا بر روی قیمت سکه تاثیرگذار است؛ در مواقعی که قیمت طلا افزایش پیدا می‌کند، بلافاصله قیمت سکه هم رو به افزایش خواهد گذاشت؛ اما در مواقعی که قیمت جهانی طلا کاهش پیدا می کند، معمولا قیمت سکه با مقاومت همراه است و با مقداری تاخیر،  کاهش پیدا می‌کند.»

IFrame

روند نزولی در تمام قطعات سکه

امروز ۱۸ آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رقم ۲۹ میلیون و ۲۵۴ هزار تومان معامله شد و کاهش ۹۰ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار نیز با افت ۱۰۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان معامله شد. قیمت نیم‌سکه کاهش ۱۰۰ هزار تومانی و ربع سکه افت ۵۰ هزار تومانی داشت. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شدند. امروز سکه گرمی افت ۵۰ هزار تومانی داشت و روی رقم پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی ایستاد.

حباب سکه بزرگ شد

در نخستین روز هفته قیمت طلا با افت قیمت سکه همراه شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۹۴ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون ۶۲۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهشی در حدود ۲۲ هزار تومان داشت و با رقم دو میلیون و ۴۵۲ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید.

امروز حباب سکه در تمام قطعات رشد داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۲۳۰ هزار تومان، سکه بهار ۲۲۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۱ هزار تومان، ربع سکه ۳۰ هزار تومان رشد داشت. تنها سکه گرمی افت ۱۰ هزار تومانی حباب داشت.

تگ های مرتبط

ارسال نظر