مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی در مورد تشدید سامانه بارشی در تهران، نسبت به احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات هشدار داد و از مردم خواست که از حضور در ارتفاعات پرهیز کنند.

سایت شماره یک:

حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی همراه با بارش برف در استان تهران، گفـت: این هشدار پیرو هشدار زرد روز گذشته صادر شده و معنایش این است که احتمال وقوع آن بیشتر است. طبق پیش بینی هواشناسی این سامانه از فردا پنج شنبه ۲۱ دی ماه آغاز و تا روز جمعه ۲۲ دی ماه تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی مخاطراتی همچون بارش برف و باران، وزش باد شدید و مه گرفتگی و در مناطق کوهستانی کولاک برف و احتمال ریزش بهمن مورد انتظار است و در این خصوص تاکید مدیریت بحران بر عدم صعود به ارتفاعات، پرهیز از سفرهای غیرضروری و اجتناب از تردد در مسیرها و دالان‌های مستعد وقوع بهمن به ویژه در گردنه‌های برف گیر است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت تجهیز خودروهای عبوری در محورهای برف گیر به امکانات زمستانی تاکید کرد و افزود: با توجه به ابلاغ این هشدار، دستگاه‌های امدادی و اجرایی ضروری است که از آمادگی کامل برخوردار باشند.

وی در ادامه به عدم توقف و احتیاط در عبور از بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها تاکید کرد و گفت: لازم است از فعالیت‌های عمرانی در این مسیرها اجتناب و نسبت به پاکسازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب‌روها توجه ویژه صورت گیرد.


 

تگ های مرتبط

ارسال نظر