در درست کردن ماکارونی و ترکیبات مایه آن، دست شما کاملا باز است. البته بستگی به سلیقه و ذائقه هم دارد. معمولا افرادی که این غذا را درست می کنند، یک سری ترفندهای خاص برای خوشرنگ شدن و حتی خوشمزه شدن آن نیز به کار می گیرند.

سایت شماره یک:

در درست کردن ماکارونی و ترکیبات مایه آن، دست شما کاملا باز است. البته بستگی به سلیقه و ذائقه هم دارد. معمولا افرادی که این غذا را درست می کنند، یک سری ترفندهای خاص برای خوشرنگ شدن و حتی خوشمزه شدن آن نیز به کار می گیرند. فقط باید کمی خلاقیت به خرج داد و یک ماکارونی خوش رنگ و در عین حال خوشمزه و پرطرفدار را درست کرد‌. در ادامه به چند ترفند طلایی برای خوشمزه تر شدن و خوش رنگ شدن ماکارونی، اشاره خواهیم کرد. 

۱. ترکیب گوشت گوسفندی با گوشت گوساله

اگر ماکارونی خود را با گوشت چرخ کرده درست می کنید، حتما از مایه گوشتی ترکیبی گوسفند و گوساله استفاده نمایید. اول از همه سعی کنید از گوشت تازه استفاده کرده و مدل یخ زده یا منجمد آن را در غذا نریزید. در این صورت هم ماکارونی شما خوش طعم شده و هم ارزش غذایی بالایی دارد. 

۲. استفاده از پیاز رنده شده

برای درست کردن ترکیب مایه ماکارونی، حتما از پیاز رنده شده استفاده کنید. نگینی کردن پیاز باعث می شود تکه های آن داخل غذا دیده شود و برای همه قابل تحمل نخواهد بود. به همین خاطر توصیه می کنیم از پیاز رنده شده آب دار و به مقدار زیاد استفاده کنید. آب پیاز و مدل رنده شده آن بهتر از مدل نگینی می تواند بوی بد گوشت را بگیرد. 

۳. ریختن ادویه های طبیعی و طعم دار

ادویه های طبیعی و طعم دار اصیل مثل زردچوبه، پودر سیر، ادویه کاری، فلفل، گرد لیمو، آویشن و برای افرادی که غذای تند می پسندند، پودر پاپریکا جزو بهترین ادویه های ماکارونی به حساب می آید. ادویه ها را وقتی که گوشت چرخ کرده شما در حال نیمه پز شدن است داخل تابه بریزید و آن را تفت دهید. تفت دادن ادویه کمک می کند تا بو و طعم آن خوب آزاد شود و یک مزه جذاب به ماکارونی بدهد. 

۴. ترفند استفاده از رب

برای خوش رنگ سدن ماکارونی حتما از رب گوجه استفاده کنید. رب گوجه شما بهتر است یا سنتی و دست ساز باشد یا از برندهای اصل تهیه شود. در این حالت رنگ و مزه بی نظیری به غذا می بخشد. وقتی مایه ماکارونی را سرخ کردید، حالا سعی کنید رب را داخل همان تابه و با کمی زردچوبه تفت دهید. کمی روغن ریخته و آن را سرخ کنید و در آخر کمی آب سرد اضافه نمایید. برای گام آخر اضافه کردن زعفران ساییده شده به رب ماکارونی، غذای شما را محشر خواهد کرد. 

تگ های مرتبط

ارسال نظر