سرمربی تیم ملی سوئیس قرارداد خود را با این تیم تا سال ۲۰۲۴ تمدید کرد.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی سوئیس شب گذشته با شکست 4-0 بلغارستان، صعود به جام جهانی قطر را قطعی کرد. در نتیجه قرارداد مربی مورات یاکین به طور خودکار تا سال 2024 تمدید شد. به این ترتیب مورات یاکین حداقل تا سال 2024 سرمربی سوئیس خواهد بود.

یاکین این خبر را اواخر عصر دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی خود تایید کرد.

 

سوئیس در حالی راهی جام جهانی شد که در گروه ایتالیا قرار داشت و بسیاری شانس صعود قهرمان یورو 2020 را بالاتر می دانستند اما آتزوری شب گذشته در زمین ایرلند شمالی به تساوی رسیدند تا سوئیس با برد پرگل خود مستقیما به جام جهانی برود. ایتالیا نیز راهی پلی آف شد.

پیرلوییجی تامی، مدیر فنی تیم ملی سوئیس به SRF گفت:« با این شرایط همه چیز مشخص است. از قبل برنامه‌ریزی شده بود که در این صورت او تا سال 2024 سرمربی سوئیس بماند.

یاکین 47 ساله در ماه اگوست جانشین ولادیمیر پتکوویچ شد. او تاکنون در هیچ یک از هفت بازی خود شکست نخورده است و میانگین امتیاز فوق العاده 2.14 در هر بازی دارد.

یاکین در پایان بازی با بلغارستان گفت:« بازی امشب عالی بود. البته که بسیار پرتنش بود. من باید آرام شوم و تمرکزم را به دست بیاورم تا بتوانم آن را تحلیل کنم. اما در آخر ما شایسته صعود بودیم، حتی با این که شاید کمی خوش شانسی آوردیم. اما در فوتبال می‌توان چنین لحظه‌های زیبایی را تجربه کرد.»»

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر