یورگن کلوپ در واکنش به گلایه یک خبرنگار آفریقایی توضیح داد که از اظهارنظر او در مورد جام ملت های آفریقا بر برداشت شده است.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، جام ملت‌های آفریقا در ماه‌های ژانویه و فوریه سال 2022 برگزار خواهد شد و هم‌زمان با ارائه فوتبالی زیبا و بسیار با کیفیت، ناراحتی مربیان به دلیل غیبت ستارگان قاره سیاه را به ارمغان خواهد آورد. سوال اینجاست که بازیکنان شاغل در لیگ برتر انگلیس، در صورت حضور در جام ملت‌های آفریقا چند مسابقه باشگاهی را از دست خواهند داد؟ پاسخ این سوال شاید بیش از چیزی باشد که انتظارش را دارید!

احتمالاً گروهی 40 نفره از بازیکنان پس از پایان رقابت‌های «باکسینگ دی»، خاک انگلیس را ترک خواهند کرد و ممکن است بعضی از آنها تا هفته دوم فوریه به ترکیب تیم باشگاهی‌شان برنگردند! این موضوع بستگی به عملکرد تیم ملی کشورشان دارد که شامل هشت مسابقه( 6 بازی در لیگ و دو بازی در جام حذفی) می‌شود.

 

یورگن کلوپ در کنفرانس خبری هفته گذشته خود به این مساله واکنش نشان داد و از جدایی بازیکنان آفریقایی تبار خود ابراز نگرانی کرد. توصیف جتام ملت های آفریقا به تورنمتی کوچک برای وی دردسرساز شد و دیروز پس از بازی با پورتو از سوی یک خبرنگار آفریقایی به این خاطر مورد مواخذه قرار گرفت.

مربی آلمانی قرمزها در مورد کوچک قلمداد کردن جام ملت های آفریقا گفت:« منظورم این نبود. نمی دانم چرا اینطور برداشت کردید. من آفریقا را قاره ای کوچک خطاب نکردم.

منظورم این بود که تا ماه مارس، فیفا دی نداریم به جز یک تورنمنت کوچک در ژانویه، فقط منظورم این بود که برگزاری تورنمنت در این مقطع از سال، غیرمعقول است. مشکل بزرگ اما متوجه ماست که بهترین بازیکنان‌مان را به خاطر این تورنمنت از دست می دهیم.

زبان مادری من انگلیسی نیست، اما اگر می خواهی حرف های من را وارونه متوجه بشوی، این دیگر تقصیر من نیست. قصد من این نبود. شما یک چیز دیگر از آن ساختید و این اصلا جالب نیست.»

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر