بالاخره پس از ماه ها قانونی وضع شد که به واسطه آن کارمندان مجبور شوند واکسن تزریق کنند.

سایت شماره یک:

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: پنج مرحله مجازات در ادارات برای کارمندانی که واکسن نمی زنند از سوی سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شده است که از مرخصی اجباری تا انفصال خدمت را شامل می‌شود.

«محسن فرهادی» معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در نشستی خبری گفت: باتوجه به سوش جدید و گذر از پیک پنجم، طرح مدیریت هوشمند کرونا به تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا رسید. باتوجه به اینکه گام اساسی مدیریت هوشمند محدودیت ها، بر اصولی شامل واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌ها، استوار است، سامانه یا سکوی امید که مجری طرح مدیریت هوشمند است طراحی شد. این سیستم اولین سامانه دستگاهی کشور است و باتوجه به وسعت زیاد آن میان دستگاه های مرتبط فازبندی شده است. 

او افزود: فاز اول با مالکان و شاغلین شروع شد، فاز دوم با حمل و نقل درون شهری و فاز سوم کنترل و اجرای طرح محدودیت هوشمند در قالب واحدهای صنفی، صنعتی و کارگاهی است. فاز چهارم ترددها و مسافرتهای برون شهری و در نهایت مراکز آموزشی و تحقیقاتی و موسسات است. 

فرهادی گفت: هسته اصلی نظارت‌ها با وزارت بهداشت است که در قالب سامانه انجام خواهد شد و قرار است از نظر واکسیناسیون، بیمار نبودن و سایر آیتم‌ها ازجمله زدن ماسک، فاصله‌گذاری‌ها در شرایط فصل سرما، تامین و استفاده و حضور در جاهایی که تهویه مطلوب حرف اساسی را می زند، نظارت‌ها صورت بگیرد. 

او افزود: طرح مدیریت هوشمند قرار است چندان زندگی مردم را محدود نکند، اما به نوعی کنترل‌ها را افزایش دهد. اگر در یک واحد صنفی غذایی را صرف کنیم و ماسک را برمی‌داریم، باید واکسن زده باشیم و بیمار نباشیم. یعنی ما ارائه خدمات را درصورتی خواهیم داشت که افراد واکسن زده باشند و بیمار نباشند. درصورتی که واکسن زده‌اند و بیمار هستند و یا واکسن نزده باشند عملا نمی‌توانند خدمت بگیرند و باید از راه‌های دیگر استفاده کنند، برای مثال دیدن فیلم و صرف غذا  در منزل و غیره. 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر