روز گذشته علیرضا صالحی ، رییس کمیته استیناف به سازمان لیگ ایراد گرفت که چرا رای صادره از سوی کمیته انضباطی در خصوص باشگاه گل گهر را در جدول رده بندی اعمال کرد.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، این موضوع واکنش احمد رضا براتی یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال را به همراه داشت. کسی که رییس کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال بود. او در خصوص اعمال این رای از سوی سازمان لیگ با سایت این سازمان مصاحبه کرد و گفت: بر اساس بند ۴ ماده ۱۱۲ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ، آراء و تصمیمات بلافاصله بعد از ابلاغ ، اجرا می شوند و مطابق بند ۴ ماده ۱۰۳ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ، تجدیدنظرخواهی مانع اجرای حکم یا توقف اجرای آن نخواهد شد . ( مگر در مورد احکام مالی ) 

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه این موضوع در مقررات فیفا نیز تصریح شده است، ادامه داد : فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نیز در مواد ۴۷ و بند ۸ ماده ۵۱ و بند ۱ ماده ۶۱ مقررات انضباطی فیفا تاکید نموده است که آرای صادره بلافاصله بعد از ابلاغ اجرا می شوند و تجدیدنظرخواهی مانع اجرای حکم نیست . ( مگر در مورد احکام مالی )

رییس سابق کمیته تدوین و تطبیق مقررات اضافه کرد: رویه ارکان قضایی فدراسیون فوتبال در گذشته نیز همواره همین گونه بوده  و اتفاقا اقدامی است که دقیقا منطبق با مقررات ملی و بین المللی فوتبال و رویه قضایی حاکم بر آن است.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر