سرمربی استقلال می گوید که تیم او به حریف فرصتی نداده و روی یک موقعیت نصف و نیمه دروازه اش باز شده است.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، فرهاد مجیدی سرمربی استقلال در نشست خبری پس از دیدار برابر آلومینیوم اراک گفت: در کل بازی خوب و جانداری بود. به بهترین نحو بازی را کنترل کردیم، ولی متأسفانه در وقت های تلف شده بازی روی یک موقعیت که نمی توانم اسمش را موقعیت بگذارم و یک نصف موقعیت بود و تیم آلومینیوم به گل رسید و دو امتیاز بسیار حساس را از دست دادیم.

وی در مورد اینکه پس از گل استقلال، مالکیت توپ در اختیار آلومینیوم بود و آیا بهتر نبود تیمش از حالت دفاعی خارج می شد تا بتواند بازی را در اختیار داشته باشد، گفت: آنها مالکیت توپ را داشتند، ولی هیچ موقعیت گلی به دست نیاوردند. مهم این بود که به تیم حریف موقعیت گل ندهیم. فکر نمی‌کنم آلومینیوم در نیمه دوم موقعیت گلی داشته باشد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اعتراضش به داور در پایان بازی گفت: من به داور معترض نشدم و خسته نباشید هم گفتم. فضای استادیوم، فضای جالبی نبود. در حیطه کاری من نیست، ولی نمی‌دانم بازی با تماشاگر بود یا نه. بوقچی‌ها از دقیقه یک از الفاظ رکیک استفاده می‌کردند و در آخر بازی و درون زمین جلوی بازیکنان این کار را انجام می دادند. فضای قشنگ و ورزشی نبود. باز هم می گویم، در حیطه کاری من نیست و آلومینیوم باشگاه خوبی است و مردم اراک این تیم را دوست دارند، ولی به هر حال داور تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

مجیدی ادامه داد: ترجیح می‌دهم درباره داوری صحبت نکنم. قضاوت داور خوب بود، ولی فضای قشنگی نبود. در بین دو نیمه که وارد رختکن می شدیم، من نمی دانم این همه آدم در سالن چکار می کردند و از کجا می آیند. برای فوتبال اراک زشت است که الفاظ رکیک استفاده شود. نمی‌دانم جزو قاعده فوتبال‌شان است یا نه، به حدی آدم داخل سالن بود، جا نبود که وارد رختکن شوم. همین الان که در حال آمدن به کنفرانس بودم، راحت بالای 500 نفر آدم حضور داشتند. اگر بازی بدون تماشاگر است، این آدم‌ها نباید در ورزشگاه باشند!

 

وی خاطر نشان کرد: همین الان دوربین بیاورید و پشت سر من بیایید و ببینید چطور باید به رختکن بروم. این آدم‌ها چه سمتی دارند و چه کاره هستند که اینجا می‌آیند؟! دو تیم برای برد تلاش کردند، ولی متأسفانه در دقایق پایانی پیروزی را با تساوی عوض کردیم ولی تلاش هر دو تیم خوب بود. تنها چیزی که جای بحث داشت، فضای بسیار بد استادیوم بود. از آن بالا از دقیقه یک الفاظی به کار می‌بردند و کسی هم نظارت و کنترل نمی کند. طرفدار اراکی یک بار تحت تأثیر بازی حرفی می‌زند و کسی نیست تذکر بدهد. از دقیقه یک تا نود هر چیزی دل‌شان خواستند، گفتند. با مدیریت باشگاه صحبت می‌کنم بازی بعدی لیدرهایمان را به استادیوم بیاوریم. اگر بازی‌ها بدون تماشاگر باشد پنج شش نفر که می‌توانند حضور داشته باشند!

خبرنگاری با طرح این پرسش باعث عصبانیت مجیدی شد. این خبرنگار پرسید: «طبق چیزهایی که در فضای مجازی برداشت شده و صحبت هایی که پیج های هواداری انجام داده اند، بازی امروز استقلال باعث بهت و حیرت خیلی ها شده است چون خیلی ها گفته اند استقلال 90 دقیقه دفاع کرد و نتوانست موقعیت خاصی خلق کند و برخی از پیج های هواداری استقلال به این موضوع خیلی اعتراض کردند و از دفعات معدودی بوده که استقلال فقط دفاع کرده است.»

سرمربی استقلال در پاسخ گفت: این سوالی که شما مطرح می کنید، مثلا چه کانالی؟ طرف در خانه اش نشسته و کانال باز کرده و نظر می دهد. اگر به عنوان یک خبرنگار نظر شماست تا پاسخ دهم چون به احترام شما پاسخ بدهم. من به کانال چکار دارم؟ طرف در خانه اش نشسته و کانال باز می کند و نظرش را می نویسد. من و شما نباید بخوانیم. این ایراد شماست و نشان می دهد شما یک خبرنگار آماتور هستید و الان که بازی تمام شده، موبایلت را باز کرده ای و نشسته ای که ببینی کانال ها چه می گویند.

این خبرنگار در ادامه با قطع کردن صحبت های مجیدی گفت: هیچ ربطی به آماتور بودن ندارد و استقلال 90 دقیقه دفاع کرد و هواداران روی این موضوع صحه گذاشته اند که سرمربی استقلال در ادامه گفت: شما صحبت هایتان را به کانال های هواداری استناد دادید. اگر صحبت شماست تا پاسخ بدهم. من و کادرم تصمیم می‌گیریم چطور بازی کنیم. خیلی از بازی‌ها بوده تیم ما خوب بازی نکرده و گفتیم خوب نبودیم. من چه کار دارم که طرف در خانه اش نشسته و در کانالی که باز کرده نظر می دهد. من نه کانال‌های مجازی را نگاه می‌کنم و نه برایم مهم هستند.

مجیدی در ادامه گفت: اینکه برویم و نقاط ضعفمان را برطرف کنیم، بحثی نیست. اول صحبت‌هایم گفتم به گل رسیدیم، بازی در اراک سخت است، چون آلومینیوم تیم خوبی است و دیروز نیز عرض کردم. ما دنبال 3 امتیاز بودیم و به بهترین نحو ممکن اینکار را کردیم. الان یکی از خبرنگاران درباره مالکیت توپ صحبت کرد، ولی بگویید حریف چه موقعیتی داشت. من از شما سوال می پرسم؟ یکبار هم موقعیت ندادیم و نمی‌دانم چطور می‌گویید موقعیت داشتند؟! ما سعی کردیم بازی را حفظ کنیم و روی موقعیت نصف و نیمه گل خوردیم. ما در وقت‌های تلف شده گل خوردیم که ایراد است و باید آن را برطرف کنیم.

سرمربی آبی پوشان در واکنش به طرح این موضوع که کل بازی تحت تأثیر پنالتی استقلال قرار داشت، تصریح کرد: طبیعی بود وقتی به گل رسیدیم سعی کردیم آن را حفظ کنیم، ولی در وقت‌های تلف شده 2 امتیاز را از دست دادیم.

او درباره تصمیم داور و اعلام پنالتی به سود استقلال گفت: من هنوز صحنه پنالتی را ندیدم و باید ببینم. خیلی از بازی‌ها داور پنالتی صد در صد برای ما نگرفت. شما بروید و از داور چهارم بپرسید یک نفر از نیمکت من اعتراض و صحبتی نکرد، ولی در تیم‌های دیگر با داد و بیداد فضای عجیب و غریبی را می‌بینیم.

وی در مورد اینکه چرا سطح کیفی بازی‌های لیگ برتر پایین است، گفت: فاصله تیم‌ها نزدیک است و حساسیت مسابقات نیز باعث شده که تیم‌ها بیشتر دنبال کسب نتیجه باشند تا بازی زیبا. فوتبال دنیا هم روی همین اصول پیش می‌رود. با شما موافقم بازی‌ها جذاب و زیبا نیستند، ولی فکر کنم در نیم‌فصل دوم بازی‌ها جذاب‌تر خواهد شد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره عملکرد رودی ژستد، تأکید کرد: از رودی راضی‌ام و فوق‌العاده بازی می‌کند. از همه بازیکنانم تشکر می‌کنم که تلاش کردند و از آنها راضی هستم.

تگ های مرتبط
ارسال نظر