حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا

آجورلو: چرا فدراسیون با استقلال و پرسپولیس این کار را کرد؟

سایت شماره یک:

مصطفی آجورلو امروز با حضور در نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی در خصوص مشکلات این باشگاه و روند حذف دو باشگاه پرطرفدار پایتخت از رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا ارائه داد.

آجورلو در خصوص مسائلی که در این جلسه عنوان شد، در گفت‌و‌گو با سایت رسمی باشگاه استقلال گفت: در این نشست ابتدا از آقای آقا تهرانی ریاست محترم کمیسیون فرهنگی مجلس تشکر کردیم که به این موضوع توجه ویژه داشتند و بر اساس نگرانی‌های مردم با احساس مسئولیت در این خصوص از ما دعوت کردند تا مسئله کنار گذاشتن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از مسابقات آسیایی را مورد ارزیابی و بررسی قرار بدهیم. همچنین آقایان راستینه، قاضی‌زاده هاشمی و آقای فروردین که همواره این موضوعات را با دقت نظر دنبال می‌کنند.

مدیر عامل باشگاه استقلال اضافه کرد: آنچه مسلم است مسئله حذف دو باشگاه در داخل کشور و توسط کمیته بدوی فدراسیون فوتبال اتفاق افتاده و دوستان در مجلس هم به این موضوع اشراف کامل دارند. این مسئله حالا به یک مطالبه عمومی مبدل شده که چرا چنین اتفاق تلخی رقم خورده و همکاری لازم با باشگاهها صورت نگرفته است.

او یادآور شد: در گام بعدی پس از رد درخواست صدور مجوز حرفه‌ای کمیته استیناف، صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال سه ماه به ما فرصت داد که مدارک مورد نیاز را تامین و ارائه کنیم که بر اساس وعده و قول همین آقایان ما هم اعلام کردیم مشکلات و نواقص را مرتفع خواهیم کرد و استقلال و پرسپولیس مجوز لازم را دریافت می‌کنند، اما حالا اعلام می‌کنند این مجوزی که به ما داده شده اصلا قانونی نبوده و باید تکلیف این مسئله روشن شود.

آجورلو تاکید کرد: باید مشخص شود چرا فدراسیون فوتبال و این کمیته‌ها با استقلال و پرسپولیس چنین کاری را کرده‌اند؟ چرا این دو تیم حذف شدند و چرا پس از آن سه ماه فرصت برای تکمیل مدارک دادند و حالا که مدارک قبل از پایان آن مهلت تکمیل و ارائه شده می‌گویند اصلا دادن این فرصت قانونی و منطبق با آیین‌نامه نبوده است؟

او تاکید کرد: علاوه بر موضوعات مرتبط با مسئله پرونده حرفه‌ای و حذف دو باشگاه در این جلسه، به موضوع مشکلات جاری باشگاه‌ها و مسائل سال‌های گذشته پرداختیم که عامل بروز این مشکلات چیست؟ مسئله اصلی و مطالبه امروز ما که مورد تایید AFC  هم قرار دارد، درآمدهای مشروع و قانونی فوتبال ازجمله حق پخش و محتوا و تبلیغات محیطی است، مسائلی که جزو حقوق اصلی و درآمد پایدار باشگاه‌ها به شمار می‌رود و اگر این موضوع حل شود، مشکلات باشگاه‌ها در سال‌های آتی هم مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: امیدواریم با حمایت دولت و مجلس محترم موانع و مشکلات پیش روی این دو باشگاه رفع شود تا دیگر شاهد انباشته شدن بدهی‌های گذشته و مسائل و مشکلات سال‌های قبل نباشیم.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر