دریافت وام| دریافت وام بدون ضامن

ثبت‌نام وام فرزندآوری از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز شده و حالا جزئیات جدیدی از وام فرزندآوری مشخص شده است. مدت بازپرداخت وام و دوره تنفس شش ماهه از جزئیات جدید اعلام شده است.

سایت شماره یک:

این روزها برای دریافت وام باید راه طولانی رفت.دریافت وام سخت است.بدون ضامن دریافت وام مشکل است.برای دریافت وام نیاز به آشنا داریم.دولت برای دریافت وام فرزند آوری شرایط سخت گذاشته.

بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ خانواده‌هایی که صاحب فرزند شده‌اند می‌توانند وام قرض‌الحسنه فرزندآوری دریافت کنند. بر اساس اعلام قبلی، وام فرزند اول ۲۰ میلیون تومان، وام فرزند دوم، سوم و چهارم به ترتیب ۴۰، ۶ و ۸۰ میلیون تومان است. بیشترین مبلغ وام هم به خانواده‌هایی تعلق می‌گیرد که صاحب فرزند پنجم و بیشتر شده باشند.

جزئیات وام فرزندآوری چیست؟

این وام به خانواده‌هایی تعلق می‌گیرد که از سال ۱۴۰۰ به بعد صاحب فرزند شده‌اند. اما این تنها شرط پرداخت این وام بانکی نیست. تنها افرادی می‌توانند درخواست وام فرزندآوری را به بانک بدهند که نرخ باروری شهر محل تولد پدر و کودک هر دو زیر ۲٫۵ باشد. اگر نرخ باروری بالای عدد ۲٫۵ باشد وام به خانواده تعلق نمی‌گیرد.

دوره بازپرداخت وام فرزندآوری چقدر است؟

مدت زمان بازپرداخت این وام،‌ بین ۳ تا ۷ سال است. دوره باپرداخت وام ۲۰ میلیونی فرزند اول ۳ سال است و دوره بازپرداخت وام ۱۰۰ میلیونی فرزند پنجم هم ۷ سال است. دوره بازپرداخت وام ۴۰ میلیونی فرزند دوم ۴۸ ماه، وام ۶۰ میلیونی فرزند سوم ۷۲ ماه و وام ۸۰ میلیونی فرزند چهارم ۷۲ ماه است.

وام فرزندآوری در قالب قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود. بر این اساس کارمزد تسهیلات این وام بانکی، حداکثر ۴ درصد به صورت سالانه است. از طرف دیگر، بازپرداخت اقساط این وام بانکی، از ماه هفتم دریافت آن آغاز می‌شود. یعنی بازپرداخت وام فرزندآوری دارای یک دوره تنفس شش ماهه است.

شرایط ضامن تسهیلات فرزندآوری چیست؟

بانک‌ها موظف هستند اعتبار فرد متقاضی دریافت وام را بررسی کنند. اگر اعتبار متقاضی تایید شد،‌ بانک باید این وام را با دریافت سفته و یا یک ضامن معتبر به فرد متقاضی پرداخت کند.

نحوه ثبت‌نام وام فرزندآوری چگونه است؟

متقاضیان دریافت این وام باید به آدرس ve.cbi.ir مراجعه کنند. در این سامانه هم امکان ثبت‌نام وام فرزندآوری وجود دارد و هم ثبت‌نام وام ازدواج. متقاضیان بعد از ورود به این سامانه، باید اطلاعات فردی خود و نوزاد را وارد و فرم مربوطه را تکمیل کنند.

اگر متقاضی مراحل ثبت‌نام را درست انجام دهد،‌ کد رهگیری ۱۰ رقمی برای او ارسال می‌شود. در مرحله بعد، شعبه بانک عامل برای دریافت وام فرزندآوری مشخص می‌شود. افراد برای اطلاع از نام شعبه و وضعیت ثبت‌نام خود باید با کد ملی و کد رهگیری خود به قسمت “مشاهده وضعیت” در سامانه فرزند مراجعه کنند. در صورتیکه شعبه بانک عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد، موضوع از طریق پیامک به فرد اعلام می‌شود.

بعد از تعیین شعبه،‌متقاضی تنها ۱۲ روز کاری فرصت دارد که به شعبه مراجعه کند و پرونده دریافت وام را تشکیل دهد. در صورتی که ظرف این مدت به بانک مراجعه نکند، ثبت‌نام فرد منقضی است و این مراحل را باید مجددا طی کند.

پس از تشکیل پرونده، مجددا به فرد متقاضی مهلت ۴۵ روزه‌ای داده می‌شود تا نسبت به تکمیل مدارک و ارائه ضمانت مورد پذیرش بانک اقدام کند. اگر متقاضی ظرف این مدت مدارک و ضامن را به بانک معرفی نکند، باید کلیه مراحل ثبت‌نام را مجددا طی کند.

ضامن‌ها مشکل دارند؟

«من چندین ضامن بردم از هر کدوم یک ایراد گرفتن در صورتی که همین ضامن ها در جا های دیگه برای وام‌هایی جز ازدواج ضامن شده بودن و مشکلی نداشتن در ضمن ۷۰ میلیون وام رو همون روز اول ۴ میلیون ش رو بابت قسط اول و بیمه و کارمزد کم میکنن و ۶۶ میلیون میدن که ۸۵ میلیون هم پس میگیرن»

«ما خودمون هم نزدیک به یک سال شد ک سه بانک عوض کردیم و هر سه آنقدر گیر دادن ک وقتشون تموم شده سه تا ضامن بردیم بازاری بردیم بازنشسته تامین اجتماعی نیرو های مسلح ک بالای ۸تومن هست حقوقشون کسر از حقوق هم گرفتیم ولی آخر سر گفتن ک تو اعتبار سنجی قابل قبول نیستن.»

پرداخت وام ازدواج مشکلی ندارد

البته بخشی از زوجین نیز مشکلی با پرداخت وام ازدواج نداشتند و به گفته این افراد وامشان بسیار سریع و بدون مشکل واریز شده است.

« ماکه وام ازدواجمون رو راحت گرفتیم تاثبت نام کردیم دو روز بعدش از بانک پیام اومد که بیایید بانک ومراحل پرونده وضامنین کلا دوماه طول کشید واممون رو دادن وفقط دوتاضامن حساب خوب بردیم بدون کسرحقوق»

«با سلام..من و همسرم شهریور۱۴۰۰ ثبت نام کردیم.۲۹آذر معرفی به شعبه شدیم برای تشکیل پرونده ودوم دی ماه هم به حسابمون واریزشد.با تشکر از کارکنان بانک مسکن که ۳ روزه وام رو پرداخت کردن..البته معلوم میشه که مشکل از شعب بانکها نیست..اگه در سایت پذیرش بشه بستگی به تعدادنفرات در صف انتظاربه شعب بانک معرفی میشه»

«سلام .واقعا پارتی بازی هست من خودم بانک سپه ملارد کرج ثبت نام کردم ۶ ماه معطل‌ شدم نشد. پدر‌خانم بنده پسرعموش رییس بانک بود تو تهران. ۵ روزه گرفتیم جالبه مدارک رو اورد تو خونه امضا کردم اصلا بانک نرفتم.نه اشتغال به کار نه هیچی .با اینکه کرج زندگی میکنم از تهران وام گرفتم»

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر