قیمت دلار| قیمت دلار الان| قیمت دلار امروز

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۸۴۲هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۹میلیون و ۸۰۰هزار تومان است.

سایت شماره یک:

قیمت دلار طی چند ماه گذشته با نوسان همراه است. قیمت دلار در اقتصاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت دلار در صرافی ملی متفاوت است. قیمت دلار پس از ارز دولتی افزایشی شد. قیمت دلار امروز را در ادامه می خوانیم.

در نخستین روزهای دی ماه امسال، قیمت دلار و سکه و طلا باز هم مانند ماه پیش روند افزایشی دارد. به نظر می‌رسد این گران‌ شدن‌های مکرر در قیمت دلار و سکه نگرانی‌ها در بازار دامن زده؛ نگرانی برای این‌که این روند صعودی تا چه زمانی ادامه دارد.​

هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 842 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 19 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 19 میلیون و 800 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 12 میلیون و 600 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 9 میلیون و 300 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 4 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 7 میلیون و  980 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1798 دلار است.

علاوه بر این، در بازار متشکل ارزی در لحظه انتشار این گزارش، قیمت فروش دلار توافقی 36 هزار و 800 تومان و قیمت خرید دلار توافقی 36 هزار و 431 تومان اعلام شده است. قیمت فروش یوروی توافقی نیز معادل 38 هزار و 730 تومان اعلام شده است.

قیمت دلار ریزش می کند؟

 به نقل از اکوایران، در مقابل این دیدگاه، برخی از فعالان ارزی باور دارند که دلار با تثبیت بالای مرز روانی 40 هزار تومانی، با تقاضای تازه‌ای مواجه خواهد شد که قیمت این ارز را به سطوح بالاتری هدایت خواهد کرد

گروه اول به افزایش قیمت دلار در مهر سال 99 اشاره می‌کنند؛ یعنی زمانی که اسکناس آمریکایی به‌یکباره تا مرز 32 هزار تومانی بالا رفت و بعد ناگهان تا مرز 20 هزار تومانی افت کرد.

گروه دوم اما عنوان می‌کنند که در هفته‌های اخیر بارها سقف‌های مختلفی برای قیمت دلار عنوان شده ولی هر بار این ارز با رفتن به سطوح نرخ‌های بالاتر، زمینه‌ساز جا ماندن برخی از معامله‌گران شده است.

برخی تحلیلگران باور دارند با ثبت بالاترین قیمت تاریخ اسکناس آمریکایی و ورود بازیگران هیجان‌زده به بازار، فرصت بزرگی در اختیار مالداران و بازارساز قرار می‌گیرد که معامله‌گران تازه‌کار را نقره‌داغ کنند و با فشار فروش خود این ارز را به زیر مرز 40 هزار تومان بازگردانند.

در این شرایط، انتظار می‌رود که برخی معامله‌گران در انتظار واکنش دلار به مرز 40 هزار تومان باقی بمانند. تثبیت بالای این مرز می‌تواند به مرور هراس معامله‌گران برای ورود به بازار را کم کند. گفته می‌شود در صورتی که اسکناس آمریکایی به زیر محدوده 38 هزار و 800 تومان برگردد، الگوی کاهشی فعال خواهد شد.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر