قیمت دلار

به نظر می‌رسد نوسانات صعودی قیمت دلار در روز و شب گذشته باعث شده که سکه‌بازان با خیال راحتری در موقعیت خرید قرار بگیرند.

سایت شماره یک:

قیمت دلار دوباره افزایشی شد. قیمت دلار مدام در نوسان است. قیمت دلار هفته گذشته کاهشی بود. قیمت دلار را چه کسی تعیین می کند. برای اطلاع از قیمت دلار مطلب زیر را بخوانید.

در معاملات پشت خطی دیشب کمتر کسی تمایل داشت سکه امامی را زیر محدوده ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بفروشد. قیمت سکه امامی دیشب در معاملات پشت خطی در محدوده ۲۷ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به فروش رسید.

گفته می‌شود که قیمت دلار دیشب به یک قدمی کانال ۴۹ هزار تومان رسیده بود.

به نظر می‌رسد نوسانات صعودی قیمت دلار در روز و شب گذشته باعث شده که سکه‌بازان با خیال راحتری در موقعیت خرید قرار بگیرند.

از سوی دیگر تحریم‌های جدید علیه ایران مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته بود. در روز سه‌شنبه یک خبر درمورد تحریم اروپا علیه ایران آمد و در بازار دست به دست می‌شد. اتحادیه اروپا با تکرار ادعای حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ اوکراین، از طریق ارائه پهپادهای جنگی، تحریم‌های جدیدی مرتبط با صنایع پهپادی علیه ایران اعمال کرد.

در شرایط فعلی در صورتی که در روز جاری قیمت دلار وارد کانال ۴۹ هزار تومان شود این امر ممکن است قیمت سکه را به سمت پله‌های بالاتر ببرد.

همانطور که در ابتدای گزارش گفته شد قیمت سکه در حال حاضر در موقعیت حساسی قرار دارد و در صورتی بتواند بالای ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تثبیت دهد احتمال ورود آن به کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود.

با این حال اگر در مرز فعلی یعنی ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حمایت نشود، احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال مذکور وجود خواهد داشت.

حباب سکه که در دو سه روز گذشته به تا سطح ۲۰ درصد پایین آمده بود، حال به ۲۳ درصد ارتقا پیدا کرده و فاصله ارزش ذاتی و نقدی سکه بالای ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

برخی از تحلیلگران معتقدند که بزرگ شدن حباب سکه در واقع نشان دهنده بازگشت برخی از خریداران هیجانی به بازار سکه است.

تگ های مرتبط
ارسال نظر