قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

قیمت طلا و سکه امروز روند یکسانی ندارند. طلا تغییری نسبت به روز گذشته نداشته است اما انواع سکه و یک مثقال طلا، افزایشی هستند. امروز دلار و انس هم روند صعودی دارند.

سایت شماره یک:

قیمت طلا و سکه مدام در نوسان است. قیمت طلا و سکه ارزان نمی شود. قیمت طلا و سکه مدتی است بسیار گران شده. قیمت طلا و سکه با قیمت دلار هم سو است. برای اطلاع بیشتر از قیمت طلا و سکه مطلب زیر را بخوانید. 

امروز پنجشنبه 11 آبان، تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلا و سکه مسیر متفاوتی را در پیش گرفته‌اند. قیمت طلا ثبات دارد و تغییری نسبت به روز گذشته نداشته است. اما قیمت سکه تمام و قطعات سکه و همچنین یک مثقال طلا روند صعودی دارند. امروز قیمت دلار هم بین 51 هزار و 800 تا 52 هزار و 200 نوسان دارد و قیمت انس افزایشی است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر، بدون تغییر نسبت به روز گذشته، دو میلیون و 498 هزار و 900 تومان معامله می‌شود.

اما آخرین نرخ نقدی سکه امامی در لحظه تنظیم این خبر افزایشی و 29 میلیون و 950 هزار تومان است؛ حدود 350 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ دیروز. روز گذشته در همین ساعات، سکه امامی در حدود 29 میلیون و 300 هزار تومان قیمت داشت.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز، با 280 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، حدود 26 میلیون و 81 هزار تومان معامله می‌شود. دیروز در همین ساعات، سکه بهار آزادی در حدود 25 میلیون و 795 هزار تومان معامله می‌شد.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود 30 هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و 504 هزار تومان رسیده است. اما حباب سکه بهار آزادی با حدود 54 هزار تومان افزایش، امروز به حدود یک میلیون و 778 هزار تومان رسیده است.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در آخرین روز کاری هفته، نیم سکه در روندی افزایشی، با قیمت 15 میلیون و 550 هزار تومان معامله می‌شود؛ این رقم 50 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ دیروز است. اما حباب نیم سکه با 89 هزار تومان کاهش به سه میلیون و 379 هزار تومان رسیده است.

همچنین امروز ربع سکه، روند صعودی دارد و با نرخ 10 میلیون و 586 هزار تومان داد و ستد می‌شود. این رقم 36 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ روز گذشته است. حباب ربع سکه نیز با 33 هزار تومان کاهش، به چهار میلیون و 499 هزار تومان رسیده.

اما سکه گرمی با 50 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته با قیمت پنج میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود. حباب این سکه هم 13 هزار تومان افزایش قیمت داشته و دو میلیون و 850 هزار تومان است.

هر مثقال طلا نیز با حدود 99 هزار تومان افزایش نسبت آخرین نرخ دیروز، با قیمت 10 میلیون و 923 هزار تومان معامله می‌شود. دیروز در همین ساعات هر مثقال طلا 10 میلیون و 818 هزار تومان معامله می‌شد.

افزایش اندک قیمت انس

قیمت جهانی طلا، امروز بر خلاف روز گذشته اندکی روند صعودی دارد. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی مثبت دارد و در 30 روز گذشته حدود 8.89 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

امروز هم قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایشی است. اونس اکنون، به حدود 1,987.07 دلار رسیده، این به معنای افت حدود 0.10 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

انس طلای جهانی روز گذشته مانند روزهای پیش از آن، در برابر قدرت دلار عقب‌نشینی کرد. اعتقاد به تقویت لحن تهاجمی فدرال رزرو که به واسطه رشد خوب اقتصاد آمریکا در سه‌ماهه سوم سال صورت گرفته، باعث شده است که چشم‌انداز تقویت دلار سناریوی محتمل‌تری باشد (برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط حال و تحلیل آینده انس، گزارش پیش بینی قیمت طلای جهانی را بخوانید.)

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

امروز قیمت دلار در بازار ایران صعودی است و انس هم چشم‌انداز افزایشی دارد. اما طلا بعضی اوقات دیرتر از سکه به تحولات بازار ارز واکنش نشان می‌دهد و امروز نیز همین اتفاق رخ داده است.

با وجود این نوسانات، کارشناسان و فعالان بازار طلا معتقدند که هنوز نقاضای چندانی به این بازار بازنگشته است و با توجه به شرایط انتظار رشد شارپی را در بازار طلا ندارند. البته کارشناسان اقتصادی سقف مقاومت سکه امامی را محدوده ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی پیش‌بینی می‌کنند. به اعتقاد آنها اگر این قطعه، مقاومت اول را بشکند، احتمال صعود تا قیمت ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را نیز دارد.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر