کره جنوبی با کسب پیروزی مقابل عراق، جای ایران در صدر را برای یک ساعت گرفت.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی کره جنوبی با پیروزی یک بر صفر مقابل امارات، دور برگشت مقدماتی جام جهانی 2022 را به پایان رساند تا پس از ایران و با 11 امتیاز کار خود را با رتبه دوم به پایان برساند. این تیم در اولین بازی دور برگشت راهی قطر شد تا با عراق دیدار کند.

شاگردان بنتو که با تساوی بدون گل مقابل عراق، کار خود را در دور نهایی مقدماتی شروع کرده بودند، در بازی برگشت این شانس را داشتند که در خانه این تیم نه بلکه در زمین بی طرف، به دنبال کسب هر سه امتیاز باشند؛ عراق هم که با متوقف کردن کره در گام اول، امیدوار کننده ظاهر شده بود، مرحله رفت را با تنها 4 امتیاز از 15 امتیاز ممکن به پایان رساند تا شانسی برای صعود مستقیم نداشته باشد.

با توجه به پیروزی امارات مقابل لبنان، عراق یک رتبه هم در جدول نزول پیدا کرد و در جایگاه پنجم ایستاد؛ البته همین نتیجه یک فرصت طلایی برای عراق بود که با غلبه بر کره به رده سوم صعود کند. در چنین شرایطی، بازی دو تیم از ساعت 18:30 در ورزشگاه ثانی بن جاسم الغرافه شروع شد.

در حالی که عراق کاملا در لاک دفاعی رفته بود، کره نیمه اول را در اختیار داشت و پس از چند حمله خطرناک بالاخره توانست در دقیقه 33 به گل برسد؛ این گل را لی جائه سونگ با یک بغل پای دقیق در دهانه دروازه به ثمر رساند. نیمه اول با همین یک گل به پایان رسید.

در نیمه دوم عراق که توان باز کردن دروازه کره را نداشت، گل دوم را هم دریافت کرد؛ این گل را سون هیونگ مین در دقیقه 74 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. بعد از این گل، شیرازه عراق کاملا از هم پاشید و کره توانست چند دقیقه بعد با یک کار تیمی چشم نواز گل سوم را هم به ثمر برساند.

کره با کسب این پیروزی انتقام تساوی خانگی بازی رفت را از عراق گرفت و با 14 امتیاز، موقتا به صدر جدول رده بندی گروه اول صعود کرد؛ در صورتی که پیروزی تیم ملی ایران مقابل سوریه تا پایان کار حفظ شود، کره بازهم به رده دوم بر می گردد.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر