سه فوتبالیست عرب در سه کشور مختلف ظرف تنها 4 روز جان خود را از دست دادند.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، مرگ ورزشکاران در زمین مسابقه از اتفاقات تلخ و غیرقابل فراموشی است که تا مدت ها ذهن هواداران فوتبال را به خود درگیر می کند. اتفاقاتی که با مرگ مارک ویوین فو بازیکن تیم ملی کامرون در جام کنفدراسیون ها و در سال 2003 در یاد بسیاری از علاقه مندان به فوتبال باقی مانده است.

 اما نکته عجیب طی چند روز گذشته، مرگ 3 بازیکن فوتبال ظرف تنها 4 روز و در کشورهای عربی منطقه بوده است. اتفاقی که جامعه ورزشی را به شوک بزرگی فرو برد. ملیت این 3 بازیکن با یکدیگر متفاوت بود که در مسابقات لیگ، رقابت های نیمه حرفه ای و آماتور در پست های مختلف و در زمین های متفاوت به میدان رفتند اما تنها وجه اشتراک آنها مرگ بر اثر ایست قلبی بوده است.

نوار مرگ بازیکنان عربی با درگذشت مخلد الرقادی عمانی آغاز شد. بازیکن 29 ساله باشگاه مسقط که چهارشنبه هفته گذشته و هنگام دیدار تیمش با باشگاه السویق در استادیوم السیب و در خلال مسابقات لیگ حرفه  ای کشور عمان، دچار ایست قبلی شد و از دنیا رفت.

 

سالم درویش، فیزیوتراپ باشگاه السویق و یکی از شاهدان عینی مرگ این بازیکن گفت: الرقادی پیش از آغاز بازی و هنگام گرم کردن به زمین افتاد. با وجود اینکه کادر پزشکی دو تیم اقدامات لازم را برای نجات جان این بازیکن اعم از احیای قلبی و ریوی انجام دادند اما ضربان قلب او در دسترس نبود، ضمن اینکه دستگاه اکسیژنی برای تسریع روند احیا وجود نداشت و علاوه بر آن آمبولانسی هم در ورزشگاه محل برگزاری مسابقه حضور نداشت.

عصر چهارشنبه گذشته خبر غم انگیزی دیگری مبنی بر درگذشت احمد امین دروازه بان باشگاه رباط و الانور یکی از باشگاه های دسته سوم استان پورت سعید در فوتبال مصر مخابره شد. این اتفاق پس از پایان تمرین این تیم پیش از برگزاری دیدار روز پنج شنبه رخ داد.

یکی از همبازیان احمد امین در اظهاراتی تلویزیونی صحنه های مرگ این دروازه بان جوان را فاش کرد و توضیح داد که امین پس از پایان تمرین تیمش مستقیما وارد رختکن شد و او در بدو ورود بر روی زمین افتاد و به همین دلیل هم تیمی هایش او را مستقیماً به بیمارستان الظهور که نزدیک محل تمرین این تیم است، بردند اما چند دقیقه پس از رسیدن احمد امین به بیمارستان، او نفس های آخر را کشید.

اما روز شنبه باشگاه مولودیه سعیده الجزایر نیز از درگذشت سفیان لوکار کاپیتان 28 ساله این تیم در ورزشگاه حبیب بو عقل در جریان دیدار تیمش مقابل جمعیة وهران در دهمین هفته از رقابت های لیگ دسته دوم الجزایر خبر داد. این بازیکن در جریان دیدار تیمش دچار ایست قلبی شد که تلاش های کادرپزشکی کنار زمین برای احیای او بی نتیجه بود و هم تیمی های این بازیکن کنار زمین با گریه و زاری صحنه های دردناکی را خلق کردند.

 العربی مرسلی مربی تیم مولودیه در گفتگو با مطبوعات گفت که لوکار در حالیکه درون زمین مسابقه در حال بازی بود، بر اثر ایست قلبی ناگهانی جان باخت. این بازیکن قبل از بازی در شرایط خوبی قرار داشت و ناگهان به صورت عادی به زمین افتاد و به نظر می رسید جای هیچ نگرانی وجود ندارد ولی چنین نبود. این بازیکن دارای پرونده پزشکی و واجد شرایط حضور در تیم بوده و در سلامت کامل به سر می برد.

این اتفاقات عجیب ظرف تنها 4 روز باعث وارد شدن شوک بزرگی به جامعه ورزشی کشورهای عربی شده است. مرگ این 3 ورزشکار باعث شده است تا باشگاه ها نسبت به اقدامات پزشکی و معاینات بازیکنان خود بیش از پیش جدی تر اقدام کنند.

تگ های مرتبط
ارسال نظر