ارز دیجیتال | بهترین ارز دیجیتال | ارز دیجیتال برتر |

این روزها سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال خیلی پررونق تر از سایر بازارهاست.

سایت شماره یک:

هر چند بازاهایی مانند خودرو، مسکن و طلا همچنان در راس هستند، اما سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال این روزها تب و تاب دیگری به خود گرفته است. بسیاری از افراد سرمایه خود را به سمت ارز دیجیتال برده اند. برخی روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند و برخی چشم انداز دیگری متصور شده اند و روی ارز دیجیتال دیگر. با این حال، دنیای ارز دیجیتال بسیار گسترده است. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال جدید کدام است.

قیمت بیت‌کوین توانست در روز کریسمس در بالای ۵۰، ۰۰۰ دلار باقی بماند. با این حال، روز یکشنبه (۵ دی) با افزایش فشار فروش، قیمت دوباره کاهش پیدا کرد. یکی از دلایل احتمالی ریزش قیمت بیت کوین، افزایش جریان‌های ورودی به صرافی بایننس است.

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

اگرچه بیت‌کوین تقریباً مدل پیش‌بینی قیمت پلن‌بی (PlanB) را نقض کرده است و قیمت بعید است که تا پایان دسامبر به ۱۳۵ هزار دلار برسد، اما او همچنان دید صعودی نسبت به قیمت بیت‌کوین دارد. خالق مدل «عرضه به جریان (Stock to Flow)» اذعان داشته است که بیت‌کوین همچنان در محدوده یک انحراف معیار استاندارد از این مدل باقی مانده است که پیش‌بینی قیمت ۱۳۵، ۰۰۰ دلاری را در این چرخه از هاوینگ همچنان برقرار نگه می‌دارد.

چندین مدیر دارایی بیت‌کوین را در سال ۲۰۲۱ به پورتفوی خود اضافه کرده‌اند؛ اما لرد هاموند، رئیس سابق خزانه بریتانیا، این هفته به سرمایه‌گذاران خرد هشدار داد که در هنگام سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال «بسیار محتاط» باشند.

بیت کوین جایگزین طلا

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

قیمت بیت‌کوین روز پنجشنبه (۲ دی) توانست میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را در ۴۹،۸۳۲ دلار (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) روبه‌بالا بشکند؛ اما این احیای قیمت با مقاومت سطح ۳۸.۲ درصدی فیبوناچی اصلاحی در ۵۲،۳۱۴ دلار روبه‌رو شد. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها (فروشندگان) هنوز تسلیم نشده‌اند و در رالی‌ها دارایی‌های خود را می‌فروشند.

در روز جمعه (۳ دی)، قیمت بیت‌کوین یک الگوی کندلی دوجی تشکیل داد که نشان‌دهندهٔ فقدان قطعیت بین خریداران و فروشندگان است. این بلاتکلیفی به کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در روز بعد (شنبه ۴ دی) منجر شد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی قرار دارد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در جهت افقی حرکت می‌کند که نشان‌دهندهٔ تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت از سطح فعلی چرخش به سمت بالا داشته باشد و سطح مقاومتی را در ۵۲،۳۱۴ دلار روبه‌بالا بشکند، می‌توان اظهارکرد که احساسات مثبت شده است و معامله‌گران این افت قیمتی را به‌عنوان فرصتی برای خرید می‌بینند. در این صورت جفت‌ارز بیت کوین/ تتر (BTC/USDT) می‌تواند تا سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی در ۵۵،۵۰۰ دلار و بعد از آن سطح ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی اصلاحی در ۵۸،۶۸۶ دلار افزایش یابد.

برخلاف این موضوع، چنانچه خرس‌ها موفق شوند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این جفت‌ارز می‌تواند تا میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ روزه در ۴۷،۵۶۹ دلار (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) و بعد از آن سطح حمایتی ۴۵،۴۵۶ دلار کاهش یابد. در صورت شکسته‌شدن این سطح حمایتی، قیمت بیت‌کوین می‌تواند درها را برای ریزش احتمالی قیمت تا سطح ۴۲،۰۰۰ دلار باز کند.

این جفت‌ارز در حال تلاش برای تشکیل الگوی فنجان و دسته (Cup & Handle) است. این الگو در صورت شکست روبه‌بالا و بسته‌شدن قیمت بالای سطح مقاومتی ۵۱،۹۳۶.۳۳ دلار کامل می‌شود. این دیدگاهِ صعودی در صورتی‌ که قیمت از سطح فعلی کاهش یافته و به زیر ۴۹،۶۰۰ دلار برسد، منتفی می‌شود که ممکن است قیمت را به سطح ۴۷،۹۲۰.۴۲ دلار برساند. چنانچه این حمایت نیز شکسته شود، احتمال ادامه روند نزولی تا سطح ۴۵،۵۵۸.۸۵ دلار وجود دارد.

قیمت ارز دیجیتال مَتیک (MATIC)

قیمت پالیگان (MATIC) در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد. اگرچه خرس‌ها سطح مقاومتی قدرتمندی را در ۲.۷۰ دلار به وجود آورده‌اند، خریداران تسلیم نشدند و امروز توانستند قیمت را به سقف تاریخی جدیدی برسانند.

چنانچه گاوها بتوانند قیمت را در بالای سطح ۲.۷۰ دلار تثبیت کنند، جفت‌ارز مَتیک/ تتر (MATIC/USDT) می‌تواند گام بعدی روند صعودی خود را آغاز کند. این جفت‌ارز می‌تواند ابتدا تا سطح مقاومتی ۳.۴۱ دلار افزایش یابد و در صورت شکست روبه‌بالای این سطح، به حرکت صعودی خود تا سطح مقاومت روانی ۵ دلار ادامه دهد.

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲.۳۰ دلار (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که گاوها کنترل را در دست دارند. چنانچه قیمت به سمت پایین چرخش کند و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را روبه‌پایین بشکند، نشان می‌دهد که شکست روبه‌بالای فعلی یک «تله گاوی» بوده است. در این صورت قیمت می‌تواند تا سطح حمایتی ۲ دلار و بعد از آن سطح ۱.۷۳ دلار کاهش یابد.

گاوها پس از ۳ بار تلاش برای شکست سطح مقاومتی ۲.۷۰ دلار و تثبیت بالای آن، بالاخره توانستند بر این مقاومت غلبه کنند. بااین‌حال بعید است که خرس‌ها به این راحتی تسلیم شوند و دوباره تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی قیمت را در سقف مقاومتی کانال صعودی متوقف کنند.

چنانچه قیمت از سطح فعلی خود به سمت پایین چرخش کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، ممکن است شاهد ریزش قیمت تا سطح ۲.۴۲ دلار باشیم. سطح ۲.۴۲ دلار یک سطح حمایتی کلیدی برای گاوها محسوب می‌شود؛ زیرا در صورت شکسته‌شدن این سطح، قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) ریزش کند.

برخلاف فرضیه فوق، اگر گاوها موفق شوند قیمت را به بالای سقف کانال صعودی رسانده و در آنجا تثبیت کنند، حرکت صعودی قیمت می‌تواند ادامه داشته باشد.

قیمت ارز دیجیتال نیر(NEAR)

قیمت نیر پروتکل (NEAR) توانست پس از شکست روبه‌بالای الگوی کنج نزولی (Falling Wedge) در روز پنجشنبه (۲ دی)، شتاب بیشتری را در ادامه روند صعودی خود بگیرد. این امر قیمت را به بالای سطح مقاومتی قدرتمند ۱۳.۲۳ دلار رساند که نشان‌دهندهٔ ازسرگیری روند صعودی است.

از طرفی خرس‌ها اجازه نمی‌دهند تا گاوها به روند صعودی خود ادامه دهند و باقدرت از سطح مقاومتی ۱۶ دلار دفاع می‌کنند. قیمت جفت‌ارز نیر/ تتر (NEAR/USDT) در روز شنبه (۴ دی)، یک الگوی کندلی اینساید بار (Inside Bar) تشکیل داده که نشان‌دهندهٔ فقدان قطعیت بین خریداران و فروشندگان است.

چنانچه قیمت سطح حمایتی خود را در ۱۴ دلار روبه‌پایین بشکند، این جفت‌ارز می‌تواند تا سطح حمایتی ۱۳.۲۳ دلار و بعد از آن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۱.۱۱ دلار (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) ریزش کند. در صورت ریزش تا این سطوح و احیای قیمت از آن می‌توان استدلال کرد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و خریداران در کف‌های قیمتی ورود می‌کنند.

اگر گاوها موفق شوند قیمت را به بالای ۱۵.۹۳ دلار برسانند، این جفت‌ارز می‌تواند تا سطح ۱۷.۹۵ دلار افزایش یابد. این دیدگاه در صورتی که خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و در آنجا تثبیت کنند منتفی خواهد شد.

اگر خریداران موفق شوند قیمت را به بالای سطح ۱۵.۹۳ دلار برسانند، این جفت‌ارز می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. از سوی دیگر، چنانچه قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را روبه‌پایین بشکند، می‌تواند تا سطح حمایتی ۱۳.۲۳ دلار ریزش کند. این سطح به‌عنوان یک سطح حمایتی کلیدی محسوب می‌شود و در صورت ازدست‌رفتن آن، قیمت می‌تواند تا سطح ۱۱.۵۰ دلار ریزش کند.

قیمت ارز دیجیتال اتم (ATOM)

قیمت کازماس (ATOM) روز شنبه (۴ دی) موفق شد سقف کانال نزولی خود را روبه‌بالا شکسته و در آنجا تثبیت شود که این موضوع نشان می‌دهد روند نزولی قیمت ممکن است به پایان رسیده باشد.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۵.۹۱ دلار (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) شروع به صعود کرده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به ناحیه مثبت رسیده است که نشان می‌دهد دست بالاتر ازآنِ گاوها است. اگر خریداران موفق شوند قیمت را در بالای کانال تثبیت کنند، جفت‌ارز اتم/ تتر (ATOM/USDT) می‌تواند تا سطح ۳۳.۶۰ دلار و بعد از آن ۳۸ دلار افزایش یابد.

چنانچه قیمت از سطح فعلی یا سطح مقاومتی پیش رو، به سمت پایین چرخش کند و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را روبه‌پایین بشکند، نشان می‌دهد که معامله‌گران در رالی‌های موقعیت‌های لانگ خود را کاهش داده یا دارایی‌های خود را می‌فروشند. در این صورت قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ روزه در ۲۴.۱۲ دلار (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) ریزش کند.

 

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر