استقلال و آلومینیوم در حساس ترین دیدار هفته سیزدهم با گل دیرهنگام میثم مجیدی به تساوی رسیدند.

سایت شماره یک:

به گزارش "ورزش سه"، حساس ترین دیدار هفته سیزدهم برنده ای نداشت و گل ثانیه های پایانی میثم مجیدی پیروزی را از تیم مجیدی گرفت تا استقلال برای دومین بار در این فصل برتری را در ثانیه های پایانی از دست بدهد.

نیمه نخست دیدار استقلال و آلومینیوم برخلاف انتظارها، سرد و کم موقعیت بود و تنها نکته بارز مسابقه، اعتراضات شدید به تصمیمات داوری بود. در دقیقه 12 دفع توپ قائدرحمتی به دست شریفات برخورد کرد و اشکان خورشیدی نیز در سوت خود دمید و یک خطای پنالتی به سود آبی پوشان اعلام کرد. این تصمیم خورشیدی اعتراضات شدید اراکی ها را در پی داشت و بازی دچار 6 دقیقه وقفه شد که البته در این میان پورحمیدی خودش را روی زمین انداخت و قصد نداشت درون دروازه بایستد که داور بازی نیز یک کارت زرد را به او نشان داد.

سرانجام کوین یامگا در دقیقه 18 ضربه اش را به سمت دروازه زد که با وجود تشخیص درست پورحمیدی، او توانست دروازه آلومینیوم را باز کند و استقلال را پیش بیندازد. در ادامه تلاش اراکی ها برای رسیدن به گل تساوی بی نتیجه بود تا اینکه در دقیقه 45 پاس فوق العاده امیر نوری پشت مدافعین استقلال به شریفات رسید و او در مصافی تک به تک با سیدحسین حسینی قرار گرفت ولی سنگربان آبی پوشان به زیبایی توانست این موقعیت را از شریفات بگیرد و بازی در نیمه نخست با برتری یک بر صفر استقلال به پایان رسید.

در نیمه دوم بازی بسیار پربرخورد و پرحاشیه دنبال شد و اشکان خورشیدی بارها دست به جیب شد و به بازیکنان و نیمکت نشینان کارت زرد نشان داد. در این نیمه بازی کاملا در اختیار آلومینیوم بود و شاگردان خطیبی چندین موقعیت را به روی دروازه حسینی خلق کردند که در رسیدن به گل ناکام بودند. از جمله این فرصت ها می توان به ارسال دقیق شریفات به روی دروازه به قائدرحمتی رسید ولی ضربه سر این بازیکن درست به جایی رفت که حسینی حضور داشت و سنگربان آبی های این توپ را مهار کرد.

در دقایق پایانی فشار آلومینیوم برای زدن گل تساوی افزایش یافت ولی توپ های این تیم راهی به درون دروازه پیدا نکرد تا اینکه بالاخره میثم مجیدی روی یک توپ مرده و در دقیقه 92 توانست با شوتی دقیق به گوشه دروازه، گل تساوی تیمش را به ثمر برساند و استقلال برای دومین بار در این فصل در ثانیه های پایانی پیروزی را از دست بدهد.

استقلال با این تساوی همچنان صدرنشین باقی ماند و آلومینیوم نیز با این یک امتیاز و به دلیل پیروزی مس رفسنجان، به رتبه پنجم جدول رده بندی سقوط کرد.

بازی از هفته سیزدهم بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر

ورزشگاه: امام خمینی (ره) اراک /  بدون تماشاگر

گروه داوری: اشکان خورشیدی / کمک ها: علی اکبر نوری – علیرضا مرادی ؛ داور چهارم: علی اصغر مومنی / ناظر: رحیم رحیمی مقدم

ترکیب آلومینیوم:

حسین پورحمیدی

رامتین سلیمان‌زاده

وحید محمدزاده

میلاد فخرالدینی

پوریا آریاکیا

مصطفی احمدی (83- میثم مجیدی)

محمود قائدرحمتی

امیر نوری (46- امیرحسین هوشمند)

اسماعیل شریفات

محمد علی نژاد (74- امید سینگ)

نیما درودی

سرمربی: رسول خطیبی

ترکیب استقلال:

سید حسین حسینی

محمد دانشگر

سیاوش یزدانی

عارف آقاسی

جعفر سلمانی (78- بابک مرادی)

مهدی مهدی‌پور

زبیر نیک نفس

امیرحسین حسین زاده (86- ارسلان مطهری)

کوین یامگا

آرمان رمضانی (46- آرش رضاوند)

رودی ژستد

سرمربی: فرهاد مجیدی

کارت زرد:

حسین پورحمیدی (15) اسماعیل شریفات (67) وحید محمدزاده (70) از آلومینیوم

زبیر نیک نفس (28) محمد دانشگر (33) امیرحسین حسین زاده (58) سیدحسین حسینی (62) رودی ژستد (70) عارف آقاسی (76) از استقلال

شرح گل ها:

آلومینیوم صفر – استقلال یک (دقیقه 18: کوین یامگا): دفع توپ قائدرحمتی مدافع آلومینیوم اراک به دست بازیکن هم تیمی آنها یعنی اسماعیل شریفات برخورد کرد و اشکان خورشیدی داور مسابقه خطای هند پنالتی را به سود آبی پوشان اعلام کرد. کوین یامگا بازیکن فرانسوی استقلال پشت این توپ ایستاد و توپ را با وجود تشخیص درست پورحمیدی وارد دروازه آلومینیوم کرد تا آبی پوشان یک بر صفر پیش بیفتند.

آلومینیوم یک – استقلال یک (دقیقه 90+2: میثم مجیدی): یک پاس پشت محوطه جریمه به میثم مجیدی رسید و این بازیکن پس از چالش بر سر توپ با عارف آقاسی، ضربه اش را به سمت دروازه زد که شوت دقیق او به گوشه دروازه رفت و حسینی نیز قادر به مهار توپ نبود و بازی به تساوی کشیده شد تا استقلال باز هم در آخرین ثانیه ها پیروزی را از دست بدهد.

لحظات حساس:

دقیقه 19: آلومینیوم بلافاصله برای زدن گل تساوی وارد محوطه جریمه استقلال شد که شوت شریفات با برخورد به مدافعین راهی کرنر شد.

دقیقه 45: اسماعیل شریفات با فرار از قلب خط دفاعی آبی پوشان در مصافی تک به تک با دروازه استقلال قرار گرفت که سیدحسین حسینی به زیبایی توپ این بازیکن را مهار کرد و دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه 45+2: مهدی مهدی‌پور با شلیکی از راه دور قصد داشت یک بار دیگر برای تیمش گلزنی کند که شوت او از بالای دروازه به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 49: ارسال یک ضربه کاشته به درون محوطه جریمه استقلال نصیب بازیکنان میزبان شد که ضربه قیچی برگردان بازیکن آلومینیوم با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 60: شوت محکم جعفر سلمانی از بالای دروازه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 65: ارسال عالی شریفات به روی دروازه با ضربه سر محمود قائدرحمتی همراه شد که حسینی به خوبی این موقعیت بسیار خوب را مهار کرد.

دقیقه 72: ضربه قیچی برگردان ناقص بازیکن آلومینیوم درون محوطه جریمه به پشت آقاسی برخورد کرد و در برگشت توپ به وحید محمدزاده رسید که شوت محکم این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 79: موقعیت خوب برای حسین زاده در گوشه محوطه جریمه در مصاف با پورحمیدی به دست آمد که توپ او به گلر اراکی ها برخورد کرد و به مدافعین آلومینیوم رسید.

در حاشیه:

*  در زمان گرم کردن بازیکنان دو تیم، سید حسین حسینی و حسین پورحمیدی با یکدیگر برخورد گرمی داشتند. پورحمیدی سابقه حضور در استقلال را در کارنامه خود دارد.

* طرحی موزاییکی در ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک قرار داشت که متن «دنیا فقط ایرالکو» بر آن نوشته شده بود.

*  بیژن طاهری مدیر تیم استقلال از عوامل اجرایی ورزشگاه امام خمینی (ره) خواست جلوی سلفی گرفتن هواداران کنار بازیکنان را بگیرند و آنها را به بیرون از ورزشگاه هدایت کنند.

*در دقیقه سیزده بازی داور مسابقه یک پنالتی به سود استقلال اعلام کرد که اعتراض بازیکنان و دیگر اعضای آلومینیوم را در پی داشت.

*در حالیکه یامگا پشت توپ قرار گرفته بود و همه منتظر زدن ضربه پنالتی بودند، حسین پورحمیدی از دروازه خودش خارج شد و پس از اینکه دلش را گرفت روی زمین خوابید. همین حرکت باعث شد داور به او کارت زرد بدهد.

*پس از اخطار گرفتن دروازه‌بان آلومینیوم، اعضای این تیم مانند رسول خطیبی در کنار زمین اعتراضاتی داشتند که در کنار مداوای پورحمیدی باعث شد بازی حدود 5 دقیقه متوقف شود.

*اعتراض اعضای آلومینیوم در نهایت با دخالت خطیبی و امیدوار(سرپرست تیم) آرام شد و داور نیز در گفت و گو با سرمربی تیم اراکی او را به آرامش دعوت کرد.

*  پیش از شروع مصاف استقلال و آلومینیوم، فرهاد مجیدی سرمربی استقلال نسبت به حضور تعداد زیاد هواداران آلومینیوم در جایگاه ویژه اعتراض کرد.

*بعد از پایان نیمه اول رسول خطیبی به شدت به داور مسابقه اعتراض کرد. خطیبی با دستان خود به حالت اعتراض اشکان خورشیدی را خطاب قرار داد و اعتراض خود را بابت پنالتی به وی نشان داد. خطیبی و دستیارانش هنگام ورود داوران به رختکن به سمت آنها رفته و به شدت واکنش نشان دادند.

* بازیکنان تیم آلومینیوم اراک هم بعد از اعتراض سرمربی تیم خود به تصمیم داور مبنی بر اعلام پنالتی در نیمه اول معترض شدند.

*فرهاد مجیدی سرمربی استقلال هم بعد از پایان نیمه اول به داور بازی معترض شد.

تگ های مرتبط
ارسال نظر