نایب شعبه‌های مختلفی دارد و نام‌های متفاوتی نیز در کنار آن استفاده می‌شود اما من به سراغ معروف‌ترین و بهترین شعبه نایب یعنی شعبه وزرا رستوران نایب تهران رفته‌ام

رستوران نایب وزرا؛ تنها رستوران اصیل ایرانی
سایت شماره یک:

رستوران نایب وزرا اولین رستوران اصیل ایرانی است.رستوران نایب وزرا  تجربه 120 سال پخت محبوب‌ترین غذای ایرانی است و امروزه شعبه‌های بسیار مختلفی از آن در سراسر تهران دیده می‌شوند.ایستگاه مترو میرزای شیرازی نزدیک‌ترین ایستگاه مترو تهران به رستوران نایب وزرا است.منو رستوران نایب وزرا فقط شامل انواع چلو کباب‌های محبوب به همراه دو غذای ایرانی پرطرفدار می‌شود.در این مطلب با رستوران نایب وزرا آشنا شوید

 فکر نمی‌کنم کسی در تهران باشد که تا به حال نام رستوران نایب را نشنیده باشد؛ چلو کبابی معروفی که میراث دار 120 سال تجربه پخت محبوب‌ترین غذای ایرانی است و امروزه شعبه‌های بسیار مختلفی از آن در سراسر تهران دیده می‌شوند.

دکوراسیون رستوران نایب وزرا تهران

فضای شیک رستوران نایب باعث می شود احساس خوبی هنگام میل غذا در این رستوران داشته باشید.

معرفی رستوران نایب وزرا تهران

داستان رستوران نایب و چلو کباب به دوران ناصرالدین شاه بر می‌گردد. یک آشپز تبریزی به نام حاج علی برای اولین بار چلو کباب را به حضور شاه عرضه کرد. بعد از آن این غذای جدید خیلی زود مورد استقبال شاه و درباریان قرار گرفت. سال 1254 نایب غلامحسین فرزند حاج علی، ابداع پدر خود را از دربار خارج کرد و آن را به بازاریان عرضه کرد. از سال 1254 تا به امروز که حدود 150 سال گذشته است، میراث نایب بزرگ به فرزندان او رسید و امروزه رستوران نایب ارائه کننده اصیل‌ترین چلوکباب در ایران به حساب می‌آید. رستوران نایب تهران شعبه وزرا از قدیمی‌ترین و بهترین رستوران‌های نایب در تهران است. این رستوران توسط یکی از نوادگان نایب بزرگ اداره می‌شود و معروف‌ترین رستوران نایب در تهران نیز به حساب می‌آید. به عقیده بسیاری از افراد اگر می‌خواهید چلو کباب اصیل ایرانی را تجربه کنید رستوران نایب شعبه وزرا بهترین انتخاب شما خواهد بود.

بهترین زمان سر زدن به رستوران نایب وزراتهران

رستوران نایب وزرااهالی تهران با نام نایب و رستوران نایب به خوبی آشنا هستند و معمولاً مشتریان ثابتی همواره در این رستوران حضور دارند. بسیاری از اهالی تهران، این رستوران را به مهمانان خود از سایر شهرها و کشورها نیز معرفی می‌کنند. به همین دلیل در همه زمان‌های سال این رستوران معمولاً پر از مشتری است. در هر زمان از سال اگر به قصد کار یا تهران گردی به پایتخت ایران سفر کردید، توصیه می‌کنم برای امتحان بهترین چلو کباب ایران به رستوران نایب نیز سر بزنید.

آدرس و راه‌های دسترسی رستوران نایب وزرا تهران

آدرس شعبه وزرا: تهران، خیابان وزرا، کوچه یازدهم، رستوران نایب

شماره تماس رستوران نایب: 02188707272

راه‌های دسترسی: رستوران نایب در خیابان وزرا و در منطقه مرکزی شهر تهران قرار گرفته است. خیابان وزرا از شمال به خیابان گاندی و از جنوب به خیابان میرزای شیرازی متصل می‌شود. همچنین این خیابان در امتداد خیابان ولیعصر قرار دارد و از طریق خیابان بهشتی به خیابان ولیعصر نیز متصل است. بزرگراه مدرس نزدیک‌ترین بزرگراه به خیابان وزرا است که به بزرگراه‌های شهید همت و شهید قاسم سلیمانی متصل بوده و از طریق خیابان بهشتی به خیابان وزرا نیز راه پیدا می‌کند. به این ترتیب از لحاظ دسترسی خیابان وزرا و رستوران نایب تهران وضعیت خوبی دارند. البته به علت قرار گیری در مرکز شهر معمولاً ترافیک زیادی در این خیابان دیده می‌شود.

دسترسی رستوران نایب وزرا با مترو

ایستگاه مترو میرزای شیرازی نزدیک‌ترین ایستگاه مترو تهران به رستوران نایب وزرا است. این ایستگاه مترو حدود 750 متر با رستوران فاصله دارد و می‌توان با یک پیاده روی 10 دقیقه‌ای به آن رسید. ایستگاه مترو میرزای شیرازی در خیابان بهشتی و نبش خیابان ایزد قرار دارد. شما با پیاده روی می‌توانید از خیابان بهشتی وارد خیابان وزرا شوید و خود را به رستوران نایب برسانید.

ساعت کاری رستوران نایب وزرا تهران: 11:30 صبح تا 22:30 شب

رستوران نایب تهران همه روزه برای وعده‌های ناهار و شام میزبان مشتریان و طرفداران خود است. این رستوران در همه روزهای سال باز بوده و در اکثر روزهای تعطیل و حتی تعطیلات مذهبی و رسمی نیز به مشتریان خود خدمت رسانی می‌کند.

مشتری های رستوران نایب وزرا

معمولا رستوران نایب همیشه پر از مشتری است

دانستنی‌های رستوران نایب وزرا

•    اولین رستوران نایب سال 1254 در بازار تهران افتتاح شد. این رستوران در واقع در محل یک حمام قدیمی افتتاح شده بود و اولین نمونه یک رستوران مدرن ایرانی به حساب می‌آمد.

•    نایب بزرگ یا نایب غلامحسین پدر چلوکباب ایران محسوب می‌شود و برای اولین بار چلو کباب را از دربار به میان مردم عادی آورد.

رستوران نایب وزرا•    شعبه‌های مختلفی از رستوران نایب در تهران افتتاح شده‌اند که تعدادی از آن‌ها توسط نوادگان و بازماندگان نایب بزرگ افتتاح شده‌اند و بعضی دیگر نیز تنها از این نام سو استفاده می‌کنند.

•    در میان رستوران‌های نایب، رستوران شعبه وزرا دارای قدمت بیشتری است و به عقیده بسیاری از افراد چلو کباب اصیل نایب را باید در این رستوران پیدا کنید.

•    این رستوران علاوه بر مشتریان ایرانی، محبوبیت زیادی در بین گردشگران و افراد خارجی که به ایران سفر می‌کنند دارد.

راهنمای رستوران نایب وزرا

ما در اینجا به رستوران نایب تهران شعبه وزرا سر می‌زنیم و کمی بیشتر با این رستوران معروف تهران آشنا می‌شویم. در بدو ورود به رستوران با یک سالن بزرگ رو به رو می‌شوید. معماری و دکوراسیون رستوران ترکیبی از المان‌های سنتی و امروزی را شامل می‌شود. فضای کلی رستوران کمی قدیمی است که نشان از اصالت و سابقه طولانی آن دارد. از طرفی با استفاده از وسایل به روز سعی شده امکانات مدرنی در اختیار مشتریان قرار داده شود. استفاده از چوب و نمای آجری باعث شده تا فضای رستوران بسیار شیک به نظر برسد. تعداد زیادی میز و صندلی با فاصله نسبتاً کم در سالن غذاخوری رستوران دیده می‌شود که نشان دهنده تعداد زیاد مشتریان است. شاید در روزهای شلوغ این فاصله نسبتاً کم باعث شود که احساس خیلی خوبی نداشته باشید. میزها و صندلی‌های چوبی با رومیزی پارچه‌ای و تزئین شده نشانه‌هایی هستند که به ما می گویند در حال سرو غذا در یک رستوران با اصالت و سطح بالا هستیم.

چلو کباب رستوران نایب وزرا

انواع چلو کباب در رستوران نایب با بهترین کیفیت ارائه می شوند و طرفداران بسیار زیادی دارند.

منو و قیمت غذاها در رستوران نایب وزرا

منو رستوران نایب شعبه وزرا فقط شامل انواع چلو کباب‌های محبوب به همراه دو غذای ایرانی پرطرفدار می‌شود. منو بسیار ساده و سر راست است و گزینه‌های زیادی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد. البته تمام گزینه‌ها جزو بهترین و محبوب‌ترین کباب‌ها و غذاهای ایرانی هستند. اگر به دنبال تنوع بیشتری در غذاها هستید می‌توانید به سراغ شعبه‌های دیگر رستوران نایب مانند شعبه الهیه این رستوران بروید. بگذارید نگاهی به منو ساده اما پربار رستوران نایب تهران شعبه وزرا بیاندازیم:

•    چلو کباب فیله

•    چلو کباب برگ ممتاز

•    چلو کباب لقمه

•    چلو کباب مخصوص با گوجه

•    چلو جوجه کباب با استخوان

•    چلو کباب کوبیده معمولی

•    چلو جوجه کباب بی استخوان

•    چلو ماهیچه

•    باقالی پلو با ماهیچه

•    زرشک پلو با مرغ

•    باقالی پلو با مرغ

همه غذاها به صورت خوراک و بدون چلو نیز قابل سفارش دادن هستند. قیمت‌ها در رستوران نایب بین 30 تا 120 هزار تومان است و در مجموع رستوران نایب از رستوران‌های گران قیمت تهران به حساب می‌آید. کیفیت کباب‌ها و برنج‌ها در سطح بسیار خوبی قرار دارد و تقریباً همه سلیقه‌ها را راضی خواهد کرد. علاوه بر این حجم غذاها نیز کاملاً کافی به نظر می‌رسد. با توجه به این موارد، به احتمال زیاد، مانند اکثر مشتریان این رستوران، از هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید راضی خواهید بود.

مخلفات رستوران نایب وزرا

پیش غذا یا همان مخلفات رستوران نایب شامل سوپ، ماست موسیر، ترشی انبه، سالاد فصل، خیارشور و زیتون پرورده می‌شود. سوپ طعم و کیفیت مناسبی دارد و به عنوان یک پیش غذا پیشنهاد می‌شود. در بین سایر گزینه‌ها به شخصه زیتون پرورده این رستوران را می‌پسندم.

غذاهای پیشنهادی رستوران نایب وزرا

وقتی به رستوران نایب سر می‌زنید قطعاً به دنبال امتحان کردن بهترین چلو کباب‌های ایران هستید. در واقع نیز همه چلو کباب‌های رستوران نایب را می‌توان جزو بهترین‌های ایران به حساب آورد. چلو کباب کوبیده این رستوران انتخاب بسیار خوبی است که طرفداران زیادی نیز دارد. علاوه بر این، چلو کباب برگ ممتاز و چلو کباب فیله نیز کیفیت مثال زدنی دارند و در کمتر جایی می‌توانید نمونه آن‌ها را پیدا کنید. چلو کباب مخصوص نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد. چلو کباب مخصوص رستوران نایب در واقع همان چلو کباب برگ در حجم کمتر است که طعم لذیذ و خوشمزه‌ای دارد.

نحوه سرو رستوران نایب وزرا

با این که رستوران معمولاً همیشه پر از مشتری است اما سرعت ارائه سرویس نسبتاً بالا بوده و شما را زیاد منتظر نخواهند گذاشت. کارکنان خوشرو و با ادب خیلی سریع سفارش‌های شما را دریافت می‌کنند و در زمان کوتاهی غذاها را روی میز شما قرار می‌دهند. غذاها در ظروف زیبایی سرو می‌شوند. دورچین غذا ساده و زیباست. معمولاً غذاها حجم زیادی دارند که برای یک نفر کاملاً کافی به نظر می‌رسد.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر