قیمت خودرو | قیمت خودرو الان

قیمت خودرو امروز 7 مرداد 1402 با آغاز مجدد معاملات، تغییر آنچنانی نداشت. گویا بازار خودرو فعلاً از تعطیلات برنگشته و اکثر محصولات در ثبات کامل قیمتی قرار دارند.

سایت شماره یک:

قیمت خودرو فعلا ثابت مانده. قیمت خودرو به شدت ارزان شده . قیمت خودرو باز هم ارزان می شود. قیمت خودرو ممکن است دوباره گران شود. قیمت خودرو غیر قابل پیش بینی است.

 قیمت خودرو امروز 7 مرداد 1402 با آغاز مجدد روند معاملات، روز آرام و کم تلاطمی را شروع کرد. اکثر محصولات بازار در ثبات کامل قیمتی خرید و فروش می‌شوند و تغییری نسبت به هفته گذشته نداشتند.

تصویب واردات خودروهای کارکرده از سوی دولت در هفته گذشته و انتشار اخبار مربوط به تجهیز برخی از نمایشگاه‌های مونتاژکاران جهت واردات خودرو، این مسئله را در ذهن مخاطب بر می‌انگیزد که واردات خودروهای نو و کارکرده در هر صورت عملی خواهد شد و به همین دلیل می‌تواند انتظارات کاهش قیمت خودرو را به ذهن خریداران و فروشندگان القا می‌کند. بنابراین حتمالاً در طول هفته جاری نیز شاهد افت قیمتی باشیم.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز نیز روند با ثباتی را طی کرد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی امروز هیچ تغییری نسبت به هفته گذشته نداشته و همه محصولات در ثبات کامل قیمتی در حال معامله هستند.

پراید 131 و پراید 111 فعلاً روند ثبات قیمتی را برگزیدند. این دو خودروی اقتصادی سایپا امروز نیز بدون هیچ‌گونه تغییر و به ترتیب با نرخ‌های 310 میلیون و 320 میلیون تومان معامله می‌شوند.

کوئیک دنده‌ای S با مدل 1402 پس از 2 میلیون تومان افزایش در روز پنج‌شنبه هفته گذشته، تغییر دیگری نداشته و با همان قیمت 347 میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

پژو 206 تیپ 3 پاناروما از هاچ‌بک‌های تازه وارد شرکت ایران خودرو به شمار می‌رود که نسبت به ابتدای هفته گذشته، 5 میلیون تومان بالاتر معامله می‌شود. به این ترتیب نرخ خرید این هاچ‌بک فرانسوی- ایرانی 520 میلیون تومان است.

تارا اتوماتیک که سدان لوکس ایران خودرو در بازار محسوب می‌شود، حدود 4 میلیون تومان پایین‌تر از نرخ فروش آن در ابتدای هفته گذشته خرید و فروش می‌شود. در نتیجه تارا اتوماتیک به قیمت 770 میلیون تومان در حال معامله در بازار است.

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی بازار نیز با تبعیت از بازار داخلی‌ها، تغییری تجربه نکرد. بنابراین در ادامه به تغییرات قیمتی برخی از محصولات مونتاژی بازار نسبت به ابتدای هفته گذشته می‌پردازیم.

جک J4 کرمان موتور، ارزان‌ترین خودروی مونتاژی بازار بوده که امروز نسبت به ابتدای هفته گذشته 40 میلیون تومان ارزان‌تر است. به این ترتیب J4 کرمان با نرخ 720 میلیون تومان درحال خرید و فروش است.

ام‌وی‌ام X22 PRO مدیران خودرو نیز جزو ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی دسته بندی می‌شود. این خودرو توانست با 15 میلیون تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته گذشته، به قیمت 945 میلیون تومان خرید و فروش شود.

فیدلیتی پرایم 5 نفره با مدل 1401، یکی از محبوب‌ترین خودروهای مونتاژی بازار است که نسبت به ابتدای هفته گذشته 40 میلیون تومان افت نرخ داشت. این کراس‌اوور فعلاً با نرخ یک میلیارد و 520 میلیون تومان معامله می‌شود.

لاماری ایما که یکی از پرنوسان‌ترین محصولات مونتاژی حال حاضر بازار شمرده می‌شود، نسبت به ابتدای هفته‌ای که گذشت، 80 میلیون تومان افت قیمتی تجربه کرد. این کراس‌اوور چینی از چند روز گذشته با قیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عماد جعفری کارشناس بازار خودرو در گفت و گو با خبرنگار تجارت‌نیوز اظهار کرد: بازار خودرو همچنان، تنها برای خریداران جذاب است. زیرا قیمت خودروها طوری شده که مردم ترجیح می‌دهند فعلاً خودرو نخرند. در ماه‌های گذشته بازار خودرو اکثراً به دست دلالان افتاده بود و خریدار واقعی بسیار اندک در بازار به چشم می‌خورد؛ اما اکنون مصرف کننده‌های واقعی و با قدرت چانه‌زنی بالا در بازار حضور دارد.

وی ادامه داد: زمزمه‌های واردات خودروهای صفر کیلومتر و کارکرده از یک سو و واردات برخی از مدل‌های چینی شرکت چانگان از سوی دیگر، توانسته فضای بازار را همچنان آرام نگه دارد و بساط سود و دلالی را از بازار برچیده است. امید داریم که روند فعلی ادامه دار باشد؛ البته فکر می‌کنم قیمت‌ها در بازار حداقل تا یک ماه آینده به این شکل باشد.

قیمت خودروهای داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۱ که از اقتصادی‌ترین خودروهای توقف تولید خورده ایرانی محسوب می‌شوند، روند ثابت خود را از چند روز گذشته حفظ کرده‌اند. این دو خودرو به‌ترتیب باهمان قیمت‌های ۳۶۰ میلیون و ۳۴۵ میلیون تومان معامله شد.

کوئیک دنده‌ای S اما توانست با افزایش ۴ میلیونی، خود را به کانال ۳۶۱۱ میلیون تومان برساند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پاناروما که رکورد دار افزایش قیمت بین داخلی‌های بازار بود، با افزایش ۲۴ میلیون تومانی، به نرخ ۵۹۰ میلیون تومان معامله شده و توانست یک قدم دیگر به کانال ۶۰۰ میلیونی نزدیک شود.

پژو 207i دنده اتوماتیک نیز با حدود ۱۰ میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به قیمت ۷۶۵ میلیون تومان خرید و فروش شد.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر