قیمت خودرو | قیمت خودرو الان

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

سایت شماره یک:

قیمت خودرو دوباره گران شده است. قیمت خودرو مدام در نوسان است. قیمت خودرو ممکن است دوباره ارزان شود. قیمت خودرو مدام بالا و پایین می رود. برای اطلاع بیشتراز قیمت خودرو این مطلب را بخوانید.

قیمت خودرو امروز 9 مرداد 1402 پس از یک روز پرتلاطم، دوباره آرام گرفت. بسیاری بر این باور بودند که بازار خودرو پس از رشدی که روز گذشته تجربه کرد، یک روند صعودی دیگری را آغاز کرده که با ثبات قیمتی که امروز اکثر محصولات داشتند، ثابت شد این سناریو محلی از اعراب ندارد.

افزایش قیمتی که بازار روز گذشته شاهد آن بود را می‌توان ناشی از افت پیوسته نرخ‌ها طی روزهای گذشته دانست. به نوعی بازار نیاز به استراحت و تعدیل قیمت‌ها پیدا کرده بود و با افزایش روز یکشنبه و ثبات قیمتی در چند روز بعدی، می‌تواند تا حد بسیاری این نیاز بازار را برطرف سازد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز نیز روند با ثباتی را طی کرد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی امروز در اغلب موارد با ثبات دیده می‌شود. همچنین تعداد بسیار کمی از محصولات، افزایش یا کاهش بسیار اندکی را تجربه کردند.

کوئیک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های ارزان قیمت بازار به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته حدود یک میلیون تومان افزایش قیمت داشته و به نرخ 349 میلیون تومان رسیده است.

شاهین G لوکس‌ترین خودوری تولیدی سایپا محسوب می‌شود که از آغاز بازار بر خلاف کوئیک S، با کاهش یک میلیون تومانی خود را به قیمت 554 میلیون تومان رساند.

سمند سورن پلاس که رکورددار افزایش قیمت طی یک روز گذشته بود، تنها توانست با پنج میلیون تومان صعود، به نرخ 565 میلیون تومان معامله شود.

پژو 207i دنده دستی که روز گذشته حدود هفت میلیون تومان افزایش قیمت تجربه کرده بود، امروز 4 میلیون تومان کاهش داشته و به قیمت 621 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

وضعیت قیمت خودروهای مونتاژی نسبت به داخلی‌های بازار، بسیار آرام‌تر است؛ طوری‌که اکثر محصولات در ثبات کامل به سر می‌برند و برخی دیگر، افزایش اندکی تجربه کردند.

جک J4 آپشنال جزو ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بازار دسته بندی می‌شود که برخلاف افزایش 15 میلیونی روز گذشته، امروز تغییری نداشت و به قیمت 735 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

آریزو 5IE توربوشارژ جدید از سدان‌های مونتاژی مدیران خودرو بوده که پس از 35 میلیون تومان صعود قیمتی در روز گذشته، امروز تصمیم به تغییر قیمت نداشته و با همان نرخ یک میلیارد و 160 میلیون تومانی معامله ‌می‌شود.

تیگو 7IE با مدل 1402 از کراس‌اوورهای مدیران خودرو، امروز حدود 10 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و به نرخ یک میلیارد و 480 میلیون تومان رسیده است.

هایما S5 دنده اتوماتیک نیز که جزو معدود خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود، با 20 میلیون تومان افزایش نرخ نسبت به روز گذشته، به نرخ یک میلیارد و 220 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

اما رکورددار افزایش قیمت‌ها مربوط به فیدلیتی پرایم 5 نفره بوده که از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای بهمن موتور نیز به شمار می‌رود. این خودرو امروز با 30 میلیون تومان رشد قیمت توانست به مبلغ یک میلیارد و 620 میلیون تومان معامله شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

براساس پیش‌بینی ابتدای هفته تجارت‌نیوز، احتمالاً نوسان چشم‌گیری حداقل تا یک ماه آینده در بازار خودرو صورت نگیرد و همچنان فضای سردرگمی بر بازار حاکم باشد.

البته باید در نظر داشت که سرعت گرفتن واردات خودرو، تغییر ناگهانی نرخ ارز و افزایش تقاضا در بازار، می‌تواند این پیش‌بینی را زیر سوال برده و نوسانات قیمتی را بیشتر کند.

قیمت خودروهای پرفروش پس از تعطیلات محرم امسال با کاهش اندکی به روزرسانی شد. رکورد کاهش قیمت خودرو طی یک روز مربوط به  پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P است که ۲۵ میلیون تومان پایین آمده است.

تغییرات قیمت خودرو

قیمت شاهین G و پژو پارس امروز دوباره صعودی شد. جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش داخلی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (هفتم مردادماه) را می‌خوانید.

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۳۵ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۶۵ میلیون تومان است که تغییر نکرده است. این دو خودرو طی ۱۷ روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۱۵  میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی دو هفته گذشته ۳۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۰۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ثابت مانده است اما در طی دو هفته ۵۰ میلیون ارزان شده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۹۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۳۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته بدون تغییر مانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۳۵ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۸۵ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۳۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته  ۲۵ میلیون تومان ارزان شده است. این  مدل طی یک ماه گذشته ۱۸۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۵۰ میلیون تومان است که نسبت روز گذشته تغییر نکرده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۶۵ تومان قیمت خورده است که ۵ میلیون ریزش طی یک روز داشته است. این خودرو طی ۴ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۵۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰  میلیون ارزان شده است و  طی دوماه گذشته ۱۷۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۷۸۰میلیون تومان رسیده است که به معنای ثبات طی روز گذشته است. این خودرو طی ۱۶ روز گذشته ۵۰ میلیون ارزان شده است و نسبت به خرداد ۱۹۵ میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵6۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته 10 میلیون ریزش داشته است و طی دو ماه گذشته ۲5۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۱۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ثابت مانده است اما طی 4 روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.  رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۲۵ میلیون تومان که تغییر نکرده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۶۵ میلیونی شده است که طی روز گذشته بدون تغییر مانده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۲۰میلیون تومان است که روز گذشته  تغییر نکرده است. طبق لیست قیمت ایران خودرو، این مدل سمند طی ۲۲ روز  گذشته نزدیک به ۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۳۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. این خودرو طی 31 روز گذشته ۹۰ میلیون ارزان شده است. قیمت سمند سورن مدل ۱۴۰۲ پلاس بنزینی نیز ۵۵۰ میلیون تومان است که طی 4 روز ۱۰ میلیون کاهش داشته است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۰۰ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته  ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرده است اما نسبت به دو هفته گذشته ۳۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۷۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۸۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۶۹۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت روز گذشته ۱۰ میلیون تومان گران شده است اما طی ۱۰ روز گذشته ۱۵ میلیون تومان پایین آمده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز ۱۰ میلیون تومان طی یک روز گران شد  و ۵۱۰ میلیون تومان است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید وانت مدل ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است اما طی ۱۵  روز گذشته ۱۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۲۵ میلیون تومان است و طی روز گذشته ۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم بدون تغییر حوالی ۲۵۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ امروز بدون تغییر حوالی ۳۲۰میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰  نیز حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است و تغییر نکرده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۳۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود  که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است. 

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۲۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ریخته است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۳۰ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی ۷ روز گذشته  ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۳۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش یافته است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۴۰ میلیون است که قیمت آن  ۵میلیون ارزان شده است. این دو مدل طی ۷ روز حوالی ۱۰ میلیون ارزان شدند.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۹۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۳۵میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ۵ میلیون و طی ۷ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای افزایش ۵ میلیونی طی روز گذشته است.

پیش بینی قیمت خودرو

کارشناسان درباره روند کنونی بازار خودرو گفته‌اند که ریزش قیمت خودرو مبتنی بر واقعیت نیست و بیشتر تحت تاثیر اخبار و هیجانات زودگذر است. در نتیجه تا زمانی که اتفاق جدیدی در سیاست خارجی یا قیمت ارز رخ ندهد، نمی‌توان انتظار افزایش یا به‌ویژه کاهش قیمت چشمگیری را داشت.

کارشناسان بازار خودرو می‌گویند اگر تا یک ماه آینده وعده واردات خودرو محقق شود و شاهد ورود خودروهای وارداتی به بازار باشیم قطعا باید منتشر ریزش شدید قیمت خودرو باشیم. البته هنوز هم قیمت دلار می‌تواند ورق بازار خودرو را برگرداند.

برای مشاهده اخبار روز خودرو و آخرین قیمت خودرو در بازار کلیک کنید. گفتنی است قیمت خودروهای داخلی بر اساس اطلاعات سایت باما به‌روزرسانی شده است.

تگ های مرتبط
ارسال نظر