قیمت خودرو | قیمت خودرو الان

قیمت خودرو، امروز،، شنبه، 21 مرداد 1402، بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته هفته را در آرامش آغاز کرد. تمام محصولات با تأثیر گرفتن از تعطیلات آخر هفته، در ثبات کامل قرار دارند و تغییری به چشم نمی‌خورد.

سایت شماره یک:

قیمت خودرو دوباره گران شده است. قیمت خودرو مدام در نوسان است. قیمت خودرو ممکن است دوباره ارزان شود. قیمت خودرو مدام بالا و پایین می رود. برای اطلاع بیشتراز قیمت خودرو این مطلب را بخوانید.

قیمت خودرو امروز، شنبه، 21 مرداد ماه 1402، در تمام محصولات مورد بررسی از وضعیت آرامی برخوردار است. تمام محصولات بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته در ثبات کامل قیمتی در حال معامله هستند و وضعیت خرید و فروش، فعلاً تأثیری روی قیمت‌ها نداشته است.

از هفته‌های گذشته، بازار خودرو تحت تأثیر ترخیص برخی خودروهای وارداتی و ثبات نسبی نرخ ارز، افزایش قیمتی تجربه نکرد؛ اما از سوی دیگر، طی افت قیمتی که بازار از ماه‌های گذشته داشته است، توان کاهش بیشتر را ندارد. بنابراین اکثر خودروها از هفته‌های گذشته در ثبات نسبی درحال معامله هستند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز روند باثباتی را طی کرد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی امروز کاملاً باثبات و بدون نوسان گزارش می‌شود.

پراید 131 و پراید 111 با مدل 1399 که طی هفته گذشته، هرکدام پنج میلیون تومان افزایش قیمت تجربه کردند، امروز بدون تغییر و با همان نرخ 315 میلیون تومان و 325 میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G شرکت سایپا که لوکس‌ترین محصول سایپا به شمار می‌رود، امروز نسبت به ابتدای هفته گذشته، 6 میلیون تومان پایین‌تر معامله می‌شود. اما فعلاً تغییری نداشته و با همان نرخ 574 میلیون تومانی روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU5 از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو نسبت به ابتدای هفته گذشته، سه میلیون تومان بالاتر است. این خودرو با همان قیمت 623 میلیون تومانی روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

پژو 207i دنده دستی که از هاچ‌بک‌های پرطرفدار شرکت ایران خودرو به شمار می‌رود، نسبه به ابتدای هفته گذشته حدود 10 میلیون تومان پایین‌تر است. این خودرو با نرخ 635 میلیون تومانی روز گذشته معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

در بازار خودروهای مونتاژی نیز ثبات کامل بر بازار حاکم بوده و قیمت خودرو، هیچ تغییری نداشته است.

جک J4 کرمان موتور که از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی حال حاضر بازار به شمار می‌رود، حدود 10 میلیون بالاتر از نرخ هفته گذشته معامله می‌شود. این خودرو با نرخ 750 میلیون تومانی روز گذشته در حال خرید و فروش است.

جک S5 نیوفیس که از پرطرفدارترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار محسوب می‌شود، با نرخ یک میلیارد و 430 میلیون تومانی درحال خرید و فروش بوده که نسبت به هفته گذشته، هیچ تغییری نداشته است.

فونیکس تیگو 7 پرو که جزو کراس‌اوورهای گران قیمت‌تر بازار به شمار می‌رود، با نرخ یک میلیارد و 790 میلیون تومانی روز گذشته در حال معامله بوده که این نرخ حدود 60 میلیون تومان پایین‌تر از نرخ فروش هفته گذشته است.

فردا T5 شرکت فردا موتورز، قیمتی برابر با یک میلیارد و 480 میلیون تومان دارد که نسبت به روز گذشته، بدون تغییر بوده اما نسبت به ابتدای هفته گذشته حدود 15 میلیون تومان افزایش نرخ را تجربه کرده است.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آتی

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: پس از تعطیلات محرم، در بازار خودرو با یک افزایش قیمت نسبی روبه رو بودیم. اما پس از آن، دوباره قیمت خودرو نزولی شد.

وی ادامه داد: خودروهای وارداتی، اکثراً مجوز استاندارد را گرفته و درحال ترخیص هستند. هرچند  تعداد این خودروها زیاد نیست؛ اما حتی همان تعداد کم نیز نشان‌دهنده این است که بازار می‌خواهد روی خوشی به خریداران خود نشان داده و باز هم به سمت کاهش برود.

او افزود: شاید برخی بر این باور باشند که تعداد خودروهای وارداتی کم بوده و شاید حتی باعث افزایش قیمت‌ها شود. اما این نکته نباید فراموش شود که ورود خودرو به بازار، با یک قیمت و ضابطه مشخص انجام خواهد گرفت. قیمت دلاری، تعرفه واردات و سود بازرگانی کاملاً مشخص خواهد بود و طبیعتاً، قیمت‌ها تا حدی بالا رفته و سپس ثابت خواهد ماند.

جعفری در رابطه با واردات خودروهای چینی توضیح داد: شاید بسیاری از افراد به واردات خودروهای چینی معترض باشند. اما این نکته را نباید فراموش کرد که خودروهای چینی وارداتی از جمله چانگان‌ها، جزو مجصولات گرید A چین محسوب می‌شود که بسیار با کیفیت بوده و حتی در بازار امارات از برخی خودروهای هیوندای و کیا از جمله کیا سونت و کیا سراتو، گران‌تر نیز هست.

ین فعال بازار خودرو درباره آینده بازار خودرو گفت: به نظر این اتفاقات هرچقدر هم کوچک باشند، نوید یک بازار آرام و کم‌تلاطم را می‌دهند و دیگر شاهد نوسانات عجیب قیمتی و کاسبی یک سری از دلال‌ها نخواهیم بود.

بازار خودرو روزهای متفاوتی را تجربه می‌کند و هر روز روند و شرایط متفاوتی را نسبت به روز گذشته خود پشت‌سر می‌گذارد.

در چنین شرایطی خریداران و فروشندگان تا حد امکان دست نگه می‌دارند تا متضرر نشوند. در وضعیت فعلی بازار، اکثر معاملات به دلیل نیاز ضروری به پول یا خودروست و اکثر افراد تا لحظه‌ای که نیاز نداشته باشند سعی می‌کنند تا از فعالیت در این بازار دوری کنند.

بازار خودروهای داخلی امروز نوسانات گسترده‌ای را به ویژه در محصولات ایران خودرو تجربه کرد تا آبی‌های جاده مخصوص سهم بیشتری را از تغییرات بازار داشته باشند.

پژو ۲۰۷i دنده‌ای، هاچ‌بک پرطرفدار و جوان‌پسند ایران خودرو امروز پرچم‌دار بیشترین افزایش قیمت در بازار خ ودروهای داخلی بود، قیمت این محصول پرطرفدار امروز 10 میلیون تومان افزایش یافت تا با قیمت نهایی 640 میلیون تومان در بازار عرضه شود

پژو پارس LX TU۵، سدان فرانسوی، اما محبوب ایران خودرو با 9 میلیون تومان افزایش قیمت رتبه دوم بیشترین افزایش قیمت را از آن خود کرد و با قیمت پایانی 630 میلیون تومان در بازار امروز حاضر شد.

دنا پلاس ۶ دنده توربو، لوکس‌ترین سدان دنده‌ای ایران خودرو امروز هفت میلیون تومان گران شد و با قیمت 757 میلیون تومان در بازار آزاد حاضر شد.

شاهین G، گران‌ترین محصول سایپا و نماینده نارنجی پوشان جاده مخصوص در بازار آزاد چهار میلیون تومان گران شد و با قیمت نهایی 577 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی امروز نوسان کمتری را نسبت به بازار خودروهای داخلی تجربه کرد تا روند متفاوتی را طی کند.

جک S۵ نیوفیس، کراس‌اوور نسبتاً قدیمی و پرطرفدار کرمان موتور امروز 10 میلیون تومان افزایش قیمت داشت و با قیمت نهایی یک میلیارد و 420 میلیون تومان در بازار آزاد حاضر شد.

ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای، کراس‌اوور دنده‌ای و محبوب مدیران خودرو امروز با 10 میلیون تومان کاهش وارد بازار شد و قیمت نهایی این خودرو در بازار آزاد امروز 740 میلیون تومان اعلام شد.

چری آریزو ۵IE جدید توربو، سدان محبوب و چابک مدیران خودرو نیز همانند دیگر محصول مدیران خودرو 10 میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد تا با قیمت پایانی یک میلیارد و 160 میلیون تومان در بازار معامله شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته جاری

با توجه به انتشار خبر واقعیت نداشتن واردات 1000 دستگاه خودرو به شکل روزانه، بازار روند خود را نسبت به روز گذشته تغییر داد، این تغییر را به وضوح می‌توان در بازار خودروهای داخلی مشاهده کرد، چراکه صحت نداشتن واردات روزانه 1000 دستگاه نشان‌دهنده به تعویق افتادن بهبود نظام عرضه و تقاضا در بازار خودرو است.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر