بهترین زمانی که می‌توانید با خیال راحت به خوردن غذای خود مشغول شوید ، بازه 12 ظهر تا 1 بعدازظهر است. بعد از این زمان شلوغی به حدی‌ست که اگر اتمام غذا را هم در نظر نگیریم، تنها با انتظار بلند مدت می‌توانید میز خالی یا جایی برای نشستن بیابید.

 رستوران شرف الاسلامی تهران
سایت شماره یک:

رستوران شرف الاسلامی همه روزه از ساعت 11 صبح تا 17 عصر بازه.رستوران شرف الاسلامی باکیفیت‌ترین‌ها و قدیمی‌ترین‌ها تهران رو داره. منوی رستوران شرف الاسلامی تنوع بالایی داره.رستوران شرف الاسلامی تهران از آن دسته رستوران‌هایی‌ست که مشکل پسندان را به خود جذب می‌کنه. با رستوران شرف الاسلامی بیشتر آشنا بشید.

 رستوران شرف الاسلامی تهران کجاست؟

منطقه 12 تهران و به خصوص قسمت بازار بزرگ، منطقه‌ای شلوغ و پر رفت و آمد است. از ساعات اولیه صبح تا انتهای شب، به دلیل وجود بازار و فروش اجناس مختلف، رفت و آمدها پرتراکم خواهد بود. برای زمان حوالی ظهر کمی از تردد کاهش می‌یابد. زیرا بسیاری از مغازه‌ها برای استراحت کوتاه بازه ناهار بسته می‌شوند. اما این به این معنا نیست که بتوانید به راحتی در میان کوچه و بازار بگردید. استفاده از خودروی شخصی، با همه راحتی آن می‌تواند برای شما دردسر آفرین باشد زیرا این منطقه در طرح محدودیت ترافیکی قرار دارد. بهترین گزینه‌های پیش روی شما، تاکسی‌های درون شهری، اتوبوس BRT و مترو تهران خواهد بود. برای رفتن با تاکسی می‌توانید از خطوط تاکسی خیابان 15 خرداد استفاده کنید.

رستوران شرف الاسلامیاین تاکسی‌ها شما را تا ابتدای ورودی بازار می‌رسانند. ایستگاه اتوبوس قورخانه نیز نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس BRT به بازار است که باید بعد از پیاده شدن در این ایستگاه خیابان خیام را به سمت پایین و تقاطع 15 خرداد بیایید. با وجود کمی پیاده‌روی، اتوبوس نیز می‌تواند در میان گزینه‌های مطلوب شما باشد. بهترین گزینه اما استفاده از خطوط متروی تهران است. در ایستگاه 15 خرداد ازش مترو پیاده شده و به راحتی خود را به ورودی بازار می‌رسانید.

شماره تلفن رستوران شرف الاسلامی: 02155620957

آدرس: بازار تهران، مسجد شاه، داخل حیاط مسجد شاه، سمت راست، رستوران شرف الاسلامی

منوی رستوران شرف الاسلامی تهران:

جوجه کباب فیله ممتاز با برنج 

باقالی پلو با مرغ 

ته چین مرغ زعفرانی 

چلو کباب کوبیده ممتاز کاردی 

چلو خورشت قورمه سبزی

زرشک پلو با مرغ 

باقالی پلو با ماهیچه با روغن حیوانی 

چلو کباب برگ ممتاز گوسفندی

چلو خورشت قیمه بادمجان

چلوکباب برگ گوسفندی 

جوجه کباب بدون استخوان با برنج

چلو کباب سلطانی گوسفندی 

باقالی پلو با گردن با روغن حیوانی 

چلو کباب کوبیده معمولی 

سالاد فصل 

 بهتر است اگر برای خوردن وعده ناهار به رستوران سر می‌زنید، اینکار را زودتر از ساعت 5 عصر انجام دهید. شاید در نگاه اول، سرو فقط وعده‌ی ناهار کمی توی ذوق بزند اما نشان از تمرکز رستوران بر یک وعده خاص دارد. البته ساعات کاری مسجد نیز در این موضوع بی تاثیر نیست. منوی رستوران شرف الاسلامی تنوع بالایی دارد. انواع غذاهای ایرانی و سنتی در این رستوران طبخ می‌شود.

منوی رستوران مملو از غذاهای خوشمزه مانند چلوکباب، چلو ماهیچه، چلو جوجه کباب (با استخوان و بی استخوان) و باقالی پلو وکباب سلطانی‌ست. این غذاها از پرطرفدارترین غذاهای رستوران هستند که خیلی زود به اتمام می‌رسند.

رستوران شرف الاسلامیقیمت غذاها در رستوران شرف الاسلامی کاملاً رقابتی بوده و بازه متوسط به بالا را شامل می‌شوند. برای یک وعده ناهار حدود 40 هزار تومان باید هزینه کنید که قیمت منصفانه‌ای به نظر می‌رسد. خوبی این رستوران نسبت به دیگر غذاخوری‌های بازار این است که شما علاوه بر خوردن یک وعده غذای خوشمزه و به یاد ماندنی، می‌توانید از دیدن مناظر سنتی و قدیمی رستوران، مسجد شاه و بازار بزرگ تهران لذت ببرید. رستوران شرف الاسلامی، پیک رایگان نیز برای محدوده بازار دارد و می‌توانید بدون حضور در رستوران، خوردن غذای لذیذ آن را تجربه کنید.

تاریخچه رستوران شرف الاسلامی تهران

نام بازار تهران و رستوران شرف الاسلامی در کنار هم معنا پیدا می‌کند. این رستوران قدیمی در سال 1317 یعنی ابتدای شروع به کار مدرن بازار، تاسیس شد. بازار بزرگ تهران اگرچه قدمتی به عظمت 300 سال دارد اما شروع مدرن و امروزی خود را از اوایل دهه 10 شروع کرد. در این سال‌ها، روز به روز بر گسترش تهران به عنوان پایتختی مدرن افزوده شد و جمعیت زیادی از مردم از شهرها و روستاهای اطراف به تهران آمدند و سرمایه عظیمی را به بازار تهران تزریق کردند. این سرمایه‌ها به آرامی تبدیل به حجره‌ها و مغازه‌های جدیدی شد که راسته‌های بازار تهران را شکل دادند.

در میان این بازار، مسجد شاه یا همان مسجد امام امروزی قرار دارد. مسجدی قدیمی با معماری منحصر به فرد سنتی ایرانی اسلامی که خود از جاذبه‌های بازار و شهر تهران محسوب می‌شود. رستوران شرف الاسلامی نیز در حیاط همین مسجد ساخته شده است. مشتریان ابتدایی رستوران، بازاریانی بودند که برای گذران زمان استراحت خود در وعده ناهار به رستوران می‌آمدند. به تدریج آوازه رستوران شرف الاسلامی در میان بازاری‌ها پیچید و شرف الاسلامی به چیزی تبدیل شد که امروزه آن را به بهترین و باکیفیت‌ترین رستوران سنتی بازار  تبدیل کرده است.

بهترین زمان رفتن به رستوران شرف الاسلامی تهران

اگر به دنبال صرف غذا در رستوران شرف الاسلامی تهران هستید، بهتر است قبل از رفتن به رستوران، روز و زمان مناسبی را پیدا کنید. با توجه به آن که تنها برای وعده ناهار امکان استفاده از رستوران را دارید، باید برای رفتن خود بهترین زمان را انتخاب کنید. از حوالی 11 صبح تا 3 بعدازظهر، رستوران به تدریج شلوغ‌تر و شلوغ‌تر می‌شود تا در نهایت غذاها به اتمام برسد.

این امکان وجود دارد که اگر در زمان بدی به رستوران برسید، غذا برای شما وجود نداشته باشد. بهترین زمانی که می‌توانید با خیال راحت به خوردن غذای خود مشغول شوید ، بازه 12 ظهر تا 1 بعدازظهر است. بعد از این زمان شلوغی به حدی‌ست که اگر اتمام غذا را هم در نظر نگیریم، تنها با انتظار بلند مدت می‌توانید میز خالی یا جایی برای نشستن بیابید.

ارسال نظر