قیمت دلار | قیمت امروز دلار

برخی از تحلیلگران فنی بازار سکه معتقدند در شرایط فعلی شرط مهم‌ برای صعود سکه افزایش قیمت دلار و عبور آن از مرز مقاومتی است.

سایت شماره یک:

قیمت دلار دام در حال بالا رفتن و پایین آمدن است در سرتاسر دنیا قیمت ها بر اساس قیمت دلار بالا و پایین می شود قیمت دلار امروز در بازار آزاد افت داشته است است که ممکن تا آخر هفته بالا برود ولی نمیتوان گفت که این پیش بینی قطعی باشد ممکن است که ثابت بماند یا پایین تر بیاید قیمت دلار در تورم دنیا خیلی تاثیر دارد.قیمت دلار فعلا نوسان دارد.

قیمت دلار

به گزارش سایت شماره یک ، سکه بازان روز گذشته توانستند فلز زرد رنگ داخلی را به بالای کانال ۱۴ میلیون تومان برسانند. 

ناکامی سکه برای فتح مرز مقاومتی

قیمت سکه دیروز بر روی پله اول کانال ۱۴ میلیون تومان معامله شد و توان رسیدن به مرز مقاومتی ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را نداشت. ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی در بازار بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فاصله دارد. 

حباب سکه هم در محدوده ۱۲ درصد بود.قیمت اونس طلا هم دیروز بر مدار کاهش قرار  گرفت.

شرط مهم‌برای افزایش قیمت سکه

برخی از تحلیلگران فنی بازار سکه معتقدند در شرایط فعلی شرط مهم‌ برای صعود سکه افزایش قیمت دلار و عبور آن از مرز مقاومتی است. این دسته از تحلیلگران معتقدند در صورتی که قیمت دلار رشد کند این امر می تواند محرکی برای جهش سکه شود.

با این حال نرخ دلار در شرایط فعلی در انتظار برجام است و بازیگران ارزی سعی می کنند در خرید و فروش ها احتیاط کنند.

عده ای دیگر به قیمت اونس طلا اشاره می کردند و می گفتند در صورتی که قیمت طلا رشد کند این امر می تواند بر قدرت سکه بازان افزایشی بیفزاید.

با این حال در بازارهای جهانی نیز اونس مرز هزار و ۸۰۰ دلاری را از دست داده است و دراین هفته گرایش خاصی برای رشد قیمت از خود نشان نداده است، عاملی که سکه را بیشتر تحت فشار قرار داده است

قیمت دلار

عده ای از معامله گران دلار محتاط هستند 

البته عده ای  از معامله گران همچنان احتیاط را سر لوحه کار خود قرار داده بودند و به همین دلیل دلار فردایی یک کانال بالاتر از دلار نقدی قرار داشت. به باور این دسته از معامله گران روند کاهشی دلار به واسطه برجام بوده و در صورتی که اتحادیه اروپا امشب سیگنال مثبتی از سوی ایران دریافت نکند این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی بیفزاید . 

رویترز در گزارشی نوشت: چه تهران و واشنگتن پیشنهاد «آخر» اتحادیه اروپا را برای احیای توافق هسته‌ای بپذیرند و چه نپذیرند، هیچ یک از آن‌ها پایان توافق را اعلام نخواهند کرد، چون حفظ آن در راستای منافع دو طرف است.  ادامه دادن در این برزخ، احتمالا در راستای منافعشان است. 

قیمت دلار

اتحادیه اروپا پاسخ برجامی ایران را دریافت کرد

این دسته از معامله گران با اشاره به گزارش رویترز  و سیگنال های منفی از سوی عده ای از بازیگران سیاسی ایران نسبت به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا معتقد بودند احتمالا مذاکرات هسته ای همچنان ادامه پیدا کند . 

دلار تهران یک کانال پایین آمد

قیمت دلار تهران امروز یک کانال عقب نشینی کرد. اسکناس آمریکایی در دو روز اخیر تقریبا 1000 تومان از ارزش خود را از دست داد. هرات امروز قیمت نزد. نرخ دلار در سلیمانیه و نرخ حواله درهم  امروز نسبت به روز گذشته رنج بود.

قیمت دلار

طلا جهانی ریزش کرد

قیمت اونس طلا امروز  تقریبا 29 دلار از ارزش خود را از دست داد. این فلز گران بهای جهانی عصر  امروز در محدوده 1775  دلار معامله شد.  قیمت طلای جهانی 2 روز قبل بالای کانال 1800 دلار قرار گرفته بود . 

طلا 

قیمت طلا 18 عیار در سراشیبی 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18عیار در روز های اخیر در سراشیبی افتاده است . فلز زرد رنگ داخلی در زمان نوشتن این گزارش تقریبا 23 هزار و 800 تومان از روز گذشته ارزان تر معامله شد . قیمت طلا 18 عیار  عصر امروز به قیمت 1 میلیون و 299 هزارو 300 تومان معامله شد . 

قیمت دلار

برگشت سکه به کانال 13 میلیون تومان   

قیمت سکه هم امروز با سیگنال قیمت دلار بر مدار کاهش قرار گرفت . قیمت هر قطعه سکه امامی عصر امروز از کانال 14 میلیون تومان پایین آمد  و تا  محدوده 13 میلیون و 972 هزار تومان پایین آمد. این قیمت  در مقایسه با روز گذشته بیش از 200 هزار تومان کاهش را نشان می دهد . 

تگ های مرتبط
ارسال نظر