قیمت خودرو | قیمت خودرو الان

قیمت خودرو امروز 1 شهریور 1402 باز هم به روند نزولی خود ادامه داد تا شاید تعداد بیشتری از مردم به سوی بنگاه‌ها و آگهی‌های فروش خودرو روانه شوند، اما گویا کاهش قیمت این‌بار هم به هدف خود نرسید، چراکه پیگیری‌های تجارت‌نیوز خبر از کم شدن حجم معاملات خودرو نسبت به هفته گذشته می‌دهد.

سایت شماره یک:

قیمت خودرو ارزان شده است. قیمت خودرو مدام در نوسان است. قیمت خودرو ممکن است دوباره ارزان شود. قیمت خودرو مدام بالا و پایین می رود. برای اطلاع بیشتراز قیمت خودرو این مطلب را بخوانید.

قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی از اواسط فروردین 1402 در روند نزولی قرار گرفته است. در برخی از روزها به واسطه انتشار اخبار یا افزایش قیمت ارز از شدت این روند نزولی کاسته شده است، اما اگر به نمودار قیمتی اکثر خودروهای داخلی و مونتاژی نگاهی شود، کاهش قیمت به وضوح مشخص است.

قیمت خودروهای داخلی

بازار خودروهای داخلی امروز شاهد کاهش قیمت چهار خودرو بود که تمام آن‌ها از سبد محصولات ایران خودرو بودند.

قیمت پژو ۲۰۷i دنده‌ای، خودروی پرفروش و جوان‌پسند ایران خودرو امروز با سه میلیون تومان کاهش قیمت به عدد نهایی 625 میلیون تومان در بازار آزاد رسید.

پژو پارس LX TU۵، امروز چهار میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد تا با قیمت نهایی 612 میلیون تومان در بازار آزاد خرید و فروش شود.

قیمت رانا پلاس، سدان نه‌چندان محبوب ایران خودرو دو میلیون تومان کاهش یافت. این خودرو در بازار امروز با قیمت نهایی 487 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دنا پلاس ۶ دنده توربو، قدرتمندترین سدان دنده‌ای ایران خودرو امروز همانند رانا پلاس چهار میلیون تومان کاهش یافت و با قیمت نهایی 744 میلیون تومان در بازار حاضر شد.

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی همانند خودروهای داخلی، امروز کاهشی بود، تمام خودروهای مونتاژی که امروز شامل کاهش قیمت شدند از سگمنت کراس‌اوور ها بودند.

چری تیگو ۷ IE، کراس‌اوور چابک و میدل سایز چری امروز با 30 میلیون تومان کاهش قیمت پرچم‌دار کاهش قیمت در بین محصولات مونتاژی بود. این محصول مدیران خودرو امروز در بازار آزاد با قیمت یک میلیارد و 450 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، محبوب‌ترین محصول حال حاضر گروه بهمن امروز با 20 میلیون تومان کاهش قیمت با عدد نهایی یک میلیارد و 550 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

هایما S۵ اتوماتیک، دومین کراس‌اوور پرفروش ایران خودرو، امروز با پنج میلیون تومان کاهش قیمت با عدد یک میلیارد و 210 میلیون تومان در بازار آزاد حاضر شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته جاری

با توجه به اولتیماتوم روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس به وزیر صمت در رابطه با تسریع فرایند واردات خودرو و وجود ثبات در بازار ارز می‌توان انتظار داشت که روند نزولی قیمت خودرو حداقل تا پایان این هفته ادامه داشته باشد.

قیمت خودروهای داخلی

در بازار محصولات داخلی، قیمت خودروها در اغلب موارد ثابت بوده و در تعداد انگشت‌شماری، افت و خیز جزئی دارد.

کوئیک دنده‌ای S از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های تولیدی بازار به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته حدود یک میلیون تومان افزایش داشته و به قیمت 348 میلیون تومان معامله می‌شود.

سمند سورن پلاس بنزینی، یکی از محصولات نسبتاً جدید بازار به شمار می‌رود که با افت پنج میلیون تومانی، از معدود خودروهایی است که افت قیمتی دارد و به نرخ 570 میلیون تومان رسیده است.

پژو 207i دنده دستی از هاچ‌بک‌های گران قیمت تولید داخل محسوب می‌شود که با حدود چهار میلیون تومان افزایش، به نرخ 628 میلیون تومان معامله می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ یکی از قدرتمندترین محصولات داخلی به شمار می‌رود که همانند کوئیک، حدود یک میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ 748 میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودروهای مونتاژی

در بازار محصولات مونتاژی نیز قیمت خودروهای اندکی تغییر داشته؛ اما درصد تغییر قیمت آن‌ها بیشتر از بازار داخلی است.

جک S5 نیوفیس از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای بازار مونتاژی بوده که با افت 10 میلیون تومانی، از کانال یک میلیارد و 400 میلیونی فاصله گرفت و به نرخ یک میلیارد و 390 میلیون تومان رسید.

هایما S5 اتوماتیک 6 سرعته یکی از معدود کراس‌اوورهای مونتاژی ایران خودرو محسوب می‌شود که از آغاز روند معاملات، حدود 10 میلیون تومان ارزان‌تر از دیروز معامله می‌شود.

فردا T5 یکی از محصولات مونتاژی است که در یکی دو هفته اخیر هیچ تغییر قیمتی نداشت. اما از آغاز امروز 40 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و به قیمت یک میلیارد و 520 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم 5 نفره نیو، یکی از کراس‌اوورهای محبوب بهمن موتور بوده که از آغاز امروز، رکورددار افت قیمت در بازار خودروهای مونتاژی بود. این خودرو حدود 20 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته است و به نرخ یک میلیارد و 570 میلیون تومان معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

باتوجه به اینکه تنها یک روز از روز کاری این هفته باقی مانده است، احتمال تغییرات چشم‌گیر از بازار خودرو اشتباه است. اما روز آینده نیز به احتمال قوی، قیمت خودروها در اغلب موارد با ثبات و یا با افت و خیزهای بسیار جزئی همراه باشد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر