قیمت خودرو | قیمت خودرو الان

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت‌: بیش از یک هفته است که قیمت‌های پیشنهادی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در اختیار شورای رقابت قرار داده شده، افزایش قیمت خودرو بر اساس صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ خودروسازان است.

سایت شماره یک:

قیمت خودرو ارزان شده است. قیمت خودرو مدام در نوسان است. قیمت خودرو ممکن است دوباره ارزان شود. قیمت خودرو مدام بالا و پایین می رود. برای اطلاع بیشتراز قیمت خودرو این مطلب را بخوانید.

طبق گفته احمد نعمت‌بخش طبق دستورالعمل شورای رقابت‌، این شورا می‌تواند هر سه‌ماه یک‌بار نسبت‌به قیمت‌گذاری جدید محصولات خودرویی اقدام کند و مطابق صورت‌های مالی و لیست جدید هزینه شرکت‌های خودروساز، قیمت‌های جدید محصولات خودروسازان را محاسبه و مجوز افزایش قیمت‌ها را اعلام کنند.

وی افزود: برهمین اساس اواخر تیرماه امسال دوباره صورت‌های مالی خودروسازان بررسی و هزینه‌های سال ۱۴۰۱ محاسبه شد. بنابر محاسبات صورت‌گرفته شورای رقابت باید بین ۳۵ تا ۳۸درصد قیمت خودروها افزایش یابد؛ رشد قیمتی که سازمان حمایت تایید کرده اما یک هفته است که شورای رقابت در این مورد تعلل می‌کند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران با اشاره به اینکه در اردیبهشت‌ماه امسال شورای رقابت براساس محاسبات سازمان حمایت افزایش ۱۰ تا ۴۹درصدی قیمت خودروها را اعلام کرد، گفت: «البته این میزان افزایش قیمت با دخالت معاون اول رئیس‌جمهور و برخلاف محاسبات سازمان حمایت و شورای رقابت ابلاغ شد اقدامی که در ۳ ماه ابتدایی امسال ۹ هزار میلیارد تومان زیان به ایران خودرو تحمیل کرد.»

نعمت‌بخش تاکید کرد: متاسفانه معاون اول رئیس‌جمهور با این اقدام خود را مدیون 40 میلیون سهامدار ایران‌خودرو و سایپا کرد و باید در روز حساب پاسخگوی ظلم و زیان تحمیلی به سهامداران این شرکت‌ها باشد.

منبع: اخبار خودرو

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی همانند خودروهای داخلی، امروز کاهشی بود، تمام خودروهای مونتاژی که امروز شامل کاهش قیمت شدند از سگمنت کراس‌اوور ها بودند.

چری تیگو ۷ IE، کراس‌اوور چابک و میدل سایز چری امروز با 30 میلیون تومان کاهش قیمت پرچم‌دار کاهش قیمت در بین محصولات مونتاژی بود. این محصول مدیران خودرو امروز در بازار آزاد با قیمت یک میلیارد و 450 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، محبوب‌ترین محصول حال حاضر گروه بهمن امروز با 20 میلیون تومان کاهش قیمت با عدد نهایی یک میلیارد و 550 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

هایما S۵ اتوماتیک، دومین کراس‌اوور پرفروش ایران خودرو، امروز با پنج میلیون تومان کاهش قیمت با عدد یک میلیارد و 210 میلیون تومان در بازار آزاد حاضر شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته جاری

با توجه به اولتیماتوم روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس به وزیر صمت در رابطه با تسریع فرایند واردات خودرو و وجود ثبات در بازار ارز می‌توان انتظار داشت که روند نزولی قیمت خودرو حداقل تا پایان این هفته ادامه داشته باشد.

قیمت خودروهای داخلی

در بازار محصولات داخلی، قیمت خودروها در اغلب موارد ثابت بوده و در تعداد انگشت‌شماری، افت و خیز جزئی دارد.

کوئیک دنده‌ای S از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های تولیدی بازار به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته حدود یک میلیون تومان افزایش داشته و به قیمت 348 میلیون تومان معامله می‌شود.

سمند سورن پلاس بنزینی، یکی از محصولات نسبتاً جدید بازار به شمار می‌رود که با افت پنج میلیون تومانی، از معدود خودروهایی است که افت قیمتی دارد و به نرخ 570 میلیون تومان رسیده است.

پژو 207i دنده دستی از هاچ‌بک‌های گران قیمت تولید داخل محسوب می‌شود که با حدود چهار میلیون تومان افزایش، به نرخ 628 میلیون تومان معامله می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ یکی از قدرتمندترین محصولات داخلی به شمار می‌رود که همانند کوئیک، حدود یک میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ 748 میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودروهای مونتاژی

در بازار محصولات مونتاژی نیز قیمت خودروهای اندکی تغییر داشته؛ اما درصد تغییر قیمت آن‌ها بیشتر از بازار داخلی است.

جک S5 نیوفیس از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای بازار مونتاژی بوده که با افت 10 میلیون تومانی، از کانال یک میلیارد و 400 میلیونی فاصله گرفت و به نرخ یک میلیارد و 390 میلیون تومان رسید.

هایما S5 اتوماتیک 6 سرعته یکی از معدود کراس‌اوورهای مونتاژی ایران خودرو محسوب می‌شود که از آغاز روند معاملات، حدود 10 میلیون تومان ارزان‌تر از دیروز معامله می‌شود.

فردا T5 یکی از محصولات مونتاژی است که در یکی دو هفته اخیر هیچ تغییر قیمتی نداشت. اما از آغاز امروز 40 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و به قیمت یک میلیارد و 520 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم 5 نفره نیو، یکی از کراس‌اوورهای محبوب بهمن موتور بوده که از آغاز امروز، رکورددار افت قیمت در بازار خودروهای مونتاژی بود. این خودرو حدود 20 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته است و به نرخ یک میلیارد و 570 میلیون تومان معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

باتوجه به اینکه تنها یک روز از روز کاری این هفته باقی مانده است، احتمال تغییرات چشم‌گیر از بازار خودرو اشتباه است. اما روز آینده نیز به احتمال قوی، قیمت خودروها در اغلب موارد با ثبات و یا با افت و خیزهای بسیار جزئی همراه باشد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر